„Szczepienie czyni wolnym” na proteście przed Sejmem

Opublikowano: 16.12.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2171

Premier Mateusz Morawiecki skomentował incydent z transparentem „Szczepienie czyni wolnym”, nawiązującym do napisu „Arbeit macht frei”, który pojawił się podczas przedwczorajszego protestu przeciwko obostrzeniom i paszportom covidowym. Wczoraj przed Sejmem znowu wykorzystano to samo hasło.

We wtorek przed Sejmem odbył się protest przeciwko obostrzeniom i paszportom covidowym, w którym wzięli udział m.in. posłowie Konfederacji. Na nagraniach z wydarzenia widać, jak członkowie koła stoją przy transparencie, nawiązującym do bramy niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau.

Sytuację skomentował w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki. Według szefa rządu takie zachowanie polityków uczestniczących w proteście jest nie na miejscu. W jego ocenie napis nad bramą obozu Auschwitz-Birkenau jest „jednym z najświętszych obrazów symbolizujących niemieckie okrucieństwo, barbarzyństwo i zbrodnie II wojny światowej”. „Sceny przed Sejmem Rzeczypospolitej Polskiej z prześmiewczym wykorzystaniem niemieckiego hasła, które w swoim zamierzeniu samo miało być szyderstwem z milionów ofiar niemieckich obozów koncentracyjnych, są dramatycznym i mrocznym obrazem tego, jak nisko potrafią upaść niektórzy politycy i protestujący w bezmyślnej, antyszczepionkowej retoryce” – napisał premier na „Facebooku”. Zaapelował również, by nigdy nie zniżać się do takiego poziomu debaty.

Muzeum Auschwitz na „Twitterze” także odniosło się do sprawy, nazywając incydent „skandalicznym przejawem moralnego zepsucia”. „Napis »Arbeit macht frei« to jedna z ikon ludzkiej nienawiści. Instrumentalizacja symbolu cierpienia ofiar Auschwitz – największego cmentarzyska Polski i świata – to skandaliczny przejaw moralnego zepsucia. To szczególnie zawstydzające, kiedy dokonują tego polscy posłowie” – czytamy.

Wczoraj jednak transparent z takim samym hasłem pojawił się znowu. Jak donosi „Polsat News”, w środę wieczorem przed Sejmem zebrała się 50-osobowa grupa przeciwników przymuszania do przyjmowania preparatów genetycznych, zwanych propagandowo „antyszczepionkowcami”. Rzecznik śródmiejskiej policji podinsp. Robert Szumiata, cytowany przez portal powiedział, że zgromadzenie nie zostało zarejestrowane, uczestników wezwano do rozejścia się i wylegitymowano. Wśród protestujących widziano posła Konfederacji Grzegorza Brauna.

Prezes partii KORWiN broni hasła. „W Polsce na COVID zmarło 90 tys. ludzi, z powodu działań władz ok. 150 tys. Na świecie na COVID 5 mln. Jeśli nawet władza w Polsce działałaby dwa razy głupiej, niż średnia światowa, to i tak liczba niewinnych ludzi zabitych przez rządy dawno przekroczyła liczbę ofiar KL Auschwitz!” – uzasadnił jego treść. Odżegnał się od jego słów wiceprezes partii KORWiN Andrzej Dziambor, który twierdzi, że nie ma za co przepraszać, bo transparent nie był uzgodniony z organizatorami protestu.

Podobnie czyni Michał Urbaniak z Ruchu Narodowego. „Panie Tomaszu, ten transparent nie powinien się pojawić na naszej manifestacji. To prawda. Jak organizatorzy się zorientowali wyprosili właścicieli tego transparentu. Mój pradziadek też był w obozie koncentracyjnym więc niezbyt mnie bawią takie happeningi” – napisał polityk.

Jak informuje Interia.pl, podczas środowego protestu pojawiły się też transparenty z hasłami „Niedzielski, segreguj śmieci, a nie ludzi” i „Auschwitz nie spadło z nieba”.

Źródło: pl.SputnikNews.com
Uzupełnienie (3 ostatnie akapity): WolneMedia.net

Komentarz „Wolnych Mediów”

Nie widzę nic złego w tym haśle i nie rozumiem histerycznych reakcji jakie wywołuje. Jest adekwatne do sytuacji i w kontekście obozów kwarantannowych w Australii przypominających obozy koncentracyjne, segregacji na szczepionych i nieszczepionych, prześladowania niezaszczepionych w wielu państwach świata (np. w Austrii), może okazać się prorocze.


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

13 komentarzy

 1. hashi 16.12.2021 12:11

  Bardzo słuszne hasło. ‘Szczepienie czyni wolnym’. Skoro rząd notorycznie dopuszcza się Holokaustu na Polakach. Virus zabił 90 tys. w dwa lata (Z czego 80% miało choroby współistniejące i wiek 80+) Działania rządu i mediów zabiły dodatkowo 200 tys. z powodu stresu i nieleczonych innych chorób. Kolejne lata wyglądać będą znacznie gorzej bo liczba leczonych w szpitalach w tym roku spadła o 2 mln. Masa ludzi zrezygnowała z zabiegów. Masa młodych ludzi rezygnuje z posiadania dzieci.
  W statystykach Europejskich jesteśmy na pierwszym miejscu pod względem nadmiarowych zgonów. Najlepiej wypadają kraje skandynawskie. Liczba ludności Polski w 2020 r. spadła o 250 tys. Liczba ludności w 2021 spadnie o kolejne 200 tys. W roku 2050 będzie nas 20 mln. I to jest prawdziwa III wojna elit władzy przeciw Polakom.

 2. agama 16.12.2021 13:24

  świadomie wprowadzają niehumanitarne prawa rodem z czasów akwarelysty i dziwią się , że ich ludzie porównują do najgorszych padalców z historii

 3. Szwęda 16.12.2021 16:20

  To co się obecnie dokonuje na świecie wielokrotnie bije na głowę pod względem ludobójstwa i zbrodni przeciwko ludzkości to co było w całym XX wieku!

 4. Foxi 16.12.2021 20:27

  Pasowało by coś wspomnieć o przyczynach tego protestu. Władze usiłują pod zmienioną nazwą przeforsować potworną ustawę antyludzką, która zmienia pracodawców w kapo obozowych – serio. Akcja oczywiście pod płaszczykiem srowida. Codziennie od kilku dni przenoszą głosowanie, które chyba odbędzie się jutro tj w piątek. Na sobotę planowane są protesty pod pałacem władcy długopisu żeby tego syfu nie podpisywał.

 5. BANDZIORkaq 17.12.2021 00:17

  Ale to jest żywcem zerzniete z mojego komentarza, tyle że u mnie było” szpryca macht Frei”, ale trudno, w słusznej sprawie użyte hasło,nie będę się upominać o prawa autorskie:) poza tym moja wersja była lepsza. Nie no żartuje, ale świadczy to o podobnych skojarzeniach u wielu ludzi. Szkoda że ten ich Frei to dokładnie taka sama imaginacja jak poprzednio, zwodnicze hasło, kłamstwo. Zaszczepisz się dwa, trzy , dziesięć razy a szmata nadal na ryju obowiązkowa, a ma końcu drogi piec krematoryjny.

 6. beth 17.12.2021 03:09

  dodaję kopię wpisu lekarza z innego portalu, by wreszczcie zaprzestano zakłamywać rzeczywistość i nazywano rzeczy po imieniu;
  Aneta Owczarek
  wczoraj o 9:02
  WŁOSKI CHIRURG SALVELLI wyszedł do protestujących i powiedział wszystko, o czym myśli
  “Dziś rzuciłem oddział. Jestem chirurgiem z wieloletnim stażem, doktorem odchodzę, bo odmawiam wstrzykiwania tej trucizny, którą fałszywie nazywali szczepionką. Ludzie, to jest trucizna!”
  Rząd celowo dokonuje ludobójstwa. Odpowiadam za moje słowa.
  Ale gdzie są moi koledzy? Dlaczego nie krzyczą o tym publicznie? Gdzie jesteście, sędziowie, prokuratorzy? Dlaczego nie aresztujecie tych zabójców i psychopatów? Nie ma nowego wirusa! Wirus ten jest z nami od dawna i już wcześniej przeprowadzaliśmy testy na wirusy sezonowe. Ale teraz wymyślili fałszywe testy, które wykazują pozytywną reakcję na wirusa-ducha.
  Mamy imiona tych katów. Wiemy, gdzie mieszkają. Prawda jest za nami. Mogą nas aresztować, zabić. Ale wygramy, bo Prawda jest za nami. A kiedy wygramy, wrócimy, by je zabrać, zabrać z ich domów i osądzić.

 7. Fenix 17.12.2021 07:49

  Brawo posłowie ” Szczepienie czyni wolnym od życia” Wolność ludzi jest nabyta!!! A nie prawnie odbierana. Ludzie upominajmy się o zwrócenie swojej wolności nabytej , naturalnej, przyrodzonej WOLNOŚCI , tym osobista władza “JA” każdego.

 8. shkshk 17.12.2021 08:52

  Protesty pod sejmem, w parku w powsinie, na helu, w porcie w półtusku nic nie dają. Jak protestować to tylko pod domem polityków, zatruć życie rodzinom polityków i sąsiadom to jedyne sensowne wyjście. Jak polityk poczuje, że jego rodzina cierpi lub jest zagrożona z powodu jego decyzji to może zacznie powoli myśleć.

 9. robi1906 17.12.2021 09:31

  A po co hieny antysystemu stoją pod sejmem?, a no po to by brać z nich przykład.

  Z kim mamy do czynienia?, kiedyś już to napisałem, ale powtarzam bo moim zdaniem to obrazuje jaka ta Konfederacja jest naprawdę.

  Kiedyś przeczytałem o pewnym gościu który organizował strajk na Sląsku w roku 80-tym i spotkał sie z korowcami, podczas libacji gdy żydy się upiły to zaczęła się kłotnia (bo to Polak był), Geremek wysyczał mu w twarz “My was zniszczymy”, wierzę w te słowa, bo się przecież sprawdziły.

  Przy okazji spotkania z Korwinem Mikke streściłem mu to te słowa (bo osobiście nic do niego wtedy nie miałem) i spytałem się go czy podobne opinie słyszał, on na to że nie, wtedy zadałem kolejne pytanie, czy zatem uważa że to co się stało z polskim przemysłem po roku 1989 i czy to wszystko przypadek?, to on mi na to “że tak, Oni chcieli dobrze”.

  No i mamy orła antysystemu który wypromował Konfederację, frajerów nie sieją, u nas rodzą się milionami.

 10. Admin WM 17.12.2021 10:07

  Mam mieszane uczucia do działalności Konfederacji. Z każdym dniem coraz bardziej zastanawiam się, czy nie są kontrolowaną opozycją – wentylem bezpieczeństwa dla NWO. W filmie „Szach-mat dla ludzkości” z 2012 r. informowano, że kiedy upadną rządy odpowiedzialne za kryzys pandemiczny, ekonomiczny i wojenny (to podobno przed nami), oddadzą władzę liderom opozycji, którzy na „konferencji pokojowej” po III wojnie światowej w imieniu ludu oddadzą władzę tym, którzy te kryzysy wywołali zza kurtyny, aby utworzyli oficjalny Rząd Światowy. Jedyną widoczną w mediach opozycją antypandemiczną w Polsce jest Konfederacja. Protestują na tyle głośno, by było o nich słychać, a na tyle słabo, by nie wywołać za wcześnie rewolucji. Ludzie wkurzeni im ufają i nie jednoczą się, bo przecież Konfederacja za nich załatwi Norymbergę 2.0. W działaniach Konfederacji z jednej strony widać szczerość krytyki pandemii (u Brauna), z drugiej strony widać polityczny fałsz, gdy płaszczą się i przepraszają za napis „Szczepienie czyni wolnym”, zamiast wykorzystać nośność tematu i głośno mówić o analogii do Holokaustu. Zamiast skorzystać z szumu medialnego, jaki się rozpętał, wyciszają go.

 11. Szwęda 17.12.2021 16:08

  shkshk,
  Nic to nie da, te kreatury wtedy po prostu wyniosą się gdzieś i postarają się (mogą) tak żeby nikt niepożądany ich nie odnalazł. trzeba przestać protestować, bo to nie skutkuje i trzeba zacząć robić coś innego…

 12. Szwęda 17.12.2021 16:25

  Admin, Czytałem gdzieś, że ponoć cała ta nadmuchana Norymberga2 wogóle nie ma istotnych umocowań prawnych i jest taka malowana, jest pozorem stworzonym po to żeby nie powstała prawdziwa Norymberga, bo ponoć jest to możliwe i przeprowadzenie w taki sposób, że polskojęzyczne kreatury zaraz po$rałyby się na miejscu i zaczęła by się ucieczka w popłochu coponiektórych. Konfederacja wydaje się zasłona dymną i wentylem bezpieczeństwa dla polskojęzycznych bandytów i zbrodniarzy do wypuszczanie pod kontrolą ciśnienia społecznego, które troszkę wzrosło, troszkę i dzięki Konfie raczej nie wzrośnie na tyle żeby nabrać mocy sprawczej, żeby ilość szybko przeszła w jakość – mają do tego nie dopuścić, do urealnienia niebezpieczeństwa wywalenia pookrągłostołowej antypolskiej hydry zmieniającej tylko barwy i stwarzającej pozory walki politycznej a w istocie niemal nic się nie zmieniło w polityce nad Wisłą od 1989 roku i plan powolnego wielodziesiątletniego dążenia do unicestwienia Polski i zamiany w Polin zdaje się przyspieszać.

 13. Admin WM 18.12.2021 08:19

  @Szwęda

  Też tak uważam. Tyle pieniędzy dostał, na Norymbergę 2.0 miał przeznaczyć i co? Cisza. Czasami mówi, że pracuje nad tym, ale nie wiadomo, czy to prawda (mamy wierzyć mu na słowo). Przecież z taką kasą już dawno by tłum prawników pozew złożył, zwłaszcza, że dowody przestępstw (naruszanie przepisów prawa) znane są powszechnie. Np. ograniczanie praw obywatelskich rozporządzeniem a nie ustawą, narażanie bezpieczeństwa zdrowia ludzi nakazem noszenia maseczek, które osłabiają organizm infekcjami, ewidentne kłamstwa w mediach (rok temu zapewniali, że „szczepionka” nikogo nie zabije), itd. Paragrafy są i to mocne. Zwykły prawnik by to ogarnął w tydzień, może dwa, a on od kilku miesięcy nie potrafi? Myślę, że to kontrolowana opozycja, która w przyszłości przejmie władzę i odda ją w ręce NWO, a obecnie jest wentyl ujścia emocji dla ludzi (którzy myślą: „nic nie zrobię, bo ktoś inny się tym zajął”). Pajacują czasami w mediach, zapraszają na protesty (które niczego nie zmieniają, a tworzą wrażenie, że coś się dzieje), udzielają wywiadów w mediach (to jedyne ich realne zasługi, ale celem nie jest raczej uświadamianie ludzi, tylko sugerowanie im, na kogo w przyszłości mają głosować, bo mainstream innej opozycji antypandemicznej niż Konfederacja nie pokazują, a jeśli tak, to w ośmieszający sposób, żeby konkurencja się jej nie zrobiła), ale poza tym nic nie robią.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.