Szczepienia dzieci od lat 12 w Anglii już od przyszłego tygodnia

Opublikowano: 14.09.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1100

Władze Anglii zdecydowały, że już od przyszłego tygodnia szczepienie przeciw Covid-19 będą mogły otrzymać wszystkie dzieci w wieku od 12. do 15. roku życia. Podobnej decyzji jak na razie nie podjęły władze Walii, Szkocji i Irlandii Północnej.

Minister ds. szczepień Nadhim Zahawi poinformował, że jak na razie nastolatki otrzymają jedną dawkę szczepionki Pfizer-BioNTech. Zabiegi mają odbywać się w szkołach. Jeszcze nie wiadomo, czy i kiedy dzieci otrzymają drugą dawkę szczepionki – prawdopodobnie rząd będzie czekał co najmniej do wiosny, by pojawiło się więcej wyników badań.
Szczepienia dzieci 12-15 lat w Anglii

Od przyszłego tygodnia dzieci w wieku 12-15 lat w Anglii będą otrzymywać zaproszenia, a rodzice zostaną poproszeni o wyrażenie zgody na szczepienie przeciw Covid-19. Jeśli rodzice nie wyrażą zgody na szczepienie swojego dziecka, dokonana zostanie indywidualna ocena tego, czy dziecko jest wystarczająco „kompetentne”, by samodzielnie podjąć decyzję w tej sprawie. Jeśli dziecko zostanie uznane za wystarczająco „kompetentne”, będzie mogło samo zdecydować, czy się zaszczepić czy nie – poinformował minister ds. szczepień.

Na poczatku września rządowa komisja doradcza ds. szczepień JCVI zaleciła ostrożne podejście do kwestii masowego szczepienia nastolatków – ze względu na niskie ryzyko ciężkiego przebiegu Covid-19 w tej grupie wiekowej i w związku z tym marginalną korzyść zdrowotną, płynącą ze szczepienia (w przypadku dzieci bez schorzeń współistniejących, mających wpływ na ich układ immunologiczny). JCVI stwierdziła, że na podstawie aktualnie dostępnych wyników badań same korzyści zdrowotne w tej grupie wiekowej (u zdrowych dzieci) są marginalne, ale nieznacznie przeważają również niskie ryzyko związane ze szczepieniem nastolatków. JCVI podkreśliła równocześnie, że badania nad szczepieniami w tej grupie wiekowej wciąż trwają, w związku z czym „istnieje znaczna niepewność co do wielkości potencjalnych szkód”. Ostateczną rekomendację w tej sprawie wydają jednak naczelni lekarze Wielkiej Brytanii – biorąc pod uwagę nie tylko względy zdrowotne, ale również szersze spektrum problemów.

Przy podejmowaniu ostatecznej decyzji wzięto więc pod uwagę wiele czynników – nie tylko medycznych, ale również edukacyjnych i związanych ze zdrowiem psychicznym dzieci. Rekomendując szczepienia dla dzieci w wieku 12-15 lat, naczelni lekarze Wielkiej Brytanii, a za nimi angielscy ministrowie, podkreślili, że przeważyły czynniki edukacyjne i społeczne. Szczepienia nastolatków mają pomóc uniknąć przerw i luk w nauczaniu stacjonarnym (w tym zamykania szkół) oraz związanej z tym izolacji społecznej, która jest destrukcyjna dla psychiki dzieci.

Autorstwo: Jakub Mróz
Źródło: PolishExpress.co.uk

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 6 , średnia ocena wartości wpisu: 2,33 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BANDZIORkaq 14.09.2021 21:43

    Skoro nastolatki poniżej 15 lat mogą o sobie decydować, to czego dotyczy zakaz sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych? Wystarczająco kompetentny 12 latek powinien mieć zdolności prawne w decydowaniu o każdym aspekcie dotyczącym swojego organizmu. Dopiero pełnoletność zdejmuje z rodziców odpowiedzialność za czyny dziecka, znieśmy także to prawo. Absurdów ciąg dalszy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.