Szalony plan Iranu

Opublikowano: 17.10.2012 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1

Zachodnie służby wywiadowcze dotarły do tajnego raportu władz irańskich dotyczącego planu „Mętna woda” . Według zdobytych informacji Iran może spowodować gigantyczny wyciek ropy naftowej do cieśniny Ormuz, co spowodowałoby katastrofę ekologiczną. Plan ten ma na celu zablokowanie strategicznego szlaku morskiego, co zmusiłoby Zachód do zdjęcia sankcji.

Według danych uzyskanych przez wywiadowców, autorami pomysłu sabotażu „Mętna woda” są gen. Mohammed Ali Dżafari, dowódca Irańskich Strażników Rewolucji oraz admirał Ali Fadawi. Ich plan zakłada wywołanie katastrofy ekologicznej w Cieśninie Ormuz, która prowadzi do Zatoki Perskiej. Obecnie za podejmowanie decyzji w kwestii realizacji katastrofalnego planu odpowiada ajatollah Ali Chamenei.

Plan wywołania katastrofy przewiduje skierowanie supertankowca z ropą wprost na skały. Wskutek tego ropa wyciekająca z tankowca skutecznie skaziłaby wody w cieśninie, a następnie w zatoce. Taki scenariusz jest możliwy do realizacji, bowiem Iran dysponuje 15 ogromnymi supertankowcami VLCC i 5 mniejszymi Suezmax. Niepokojący może być także fakt, że w ostatnim czasie większość z tych tankowców wyłączyła system automatycznej identyfikacji, co utrudnia namierzenie jednostek przez służby wywiadowcze.

Gdyby doszło do realizacji planu „Mętna woda”, w usuwanie skutków wycieku ropy musiałyby zaangażować się różne instytucje międzynarodowe. Ich możliwości uzależnione byłyby od technicznej pomocy Iranu. W zamian za tę pomoc władze w Teheranie zażądałyby choćby tymczasowego zdjęcia sankcji nałożonych na Iran.

Czy Iran w swoich działaniach może posunąć się naprawdę aż tak daleko?

Opracowanie: Victor Orwellsky
Na podstawie: ntn24, redding, saltspringnews
Źródło: Kod Władzy

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
lboo
Użytkownik
lboo

Trzeba tych szaleńców natychmaiast spacyfikować!!!
Poprośmy usrael o pomoc.

RayX
Użytkownik
RayX

Kto zsie brudnego palucha aby takie sadzic kwiatki. Propaganda gleboka po dziury w uszach.

lboo
Użytkownik
lboo

Sformułowanie “Zachodnie służby wywiadowcze dotarły do tajnego raportu władz irańskich” w żaden sposób nie brzmi jak rozważanie możliwych wariantów. Ewidentnie jest napisane że to Irańczycy wymyślili.

Roots Chant Rising
Użytkownik
Roots Chant Rising

Należy postawić pytanie czy nałożone sankcje na Iran mają rację bytu. Ten problem nie jest stworzony przez Iran, więc tytuł powinien brzmieć: “Pod presją zachodu Iran chwyta się różnych sposobów aby utrzymać w jakiejkolwiek kondycji swoją gospodarkę”.

poprostujakub
Użytkownik
poprostujakub

Jak dla mnie, to Persowie mogliby wysadzić w powietrze połowę bliskiego wschodu (z Arabią Saudyjską i Izraelem). Trzymam za nich kciuki.

XXIRapax
Użytkownik
XXIRapax

Hit propagandowy:))
Nawet gdyby Irańczycy wprowadzili ten plan w życie w razie “W”, ten grzech przeciwko naturze byłby niczym w porównaniu z tym jak zachód truje Świat.
Do tego mogłoby to zniweczyć ich plany wojny czwartej generacji.
Allah ou Akbar i do przodu!

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Allah jest wielki i sprawiedliwy. Niech ześle spokojny sen na Iran. Chwała najwyższemu.