Szalejący penis z Danii

Opublikowano: 06.02.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Media, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1407

Nie ucichły jeszcze echa skandalu, który wybuchł po premierze filmu „Gwiazdeczki” francuskiej reżyserki i scenarzystki Maïmouny Doucouré, a już pojawiła się kolejna produkcja, która przyprawia opinię publiczną o zawrót głowy. Tym razem chodzi o nieco skromniejszy projekt – duńską bajkę dla dzieci.

Jak podają media, część rodziców ocenia ją pozytywnie, widząc w bajce aspekty edukacyjne, jednak nie wszyscy podzielają to zdanie i w kierunku produkcji padają oskarżenia o promowanie perwersji, pornografii i pedofilii.

Bajka emitowana jest w odcinkach na antenie duńskiej telewizji publicznej DR i opowiada o przygodach dorosłego, wąsatego mężczyzny, Johna Dillermanda, zmagającego się ze swoim 8-metrowym penisem, który płata mu figle, np. kradnie dzieciom lody i balony.

Twórcą serii jest duński reżyser Jacob Ley, który wyznał, że główny bohater powstał po rozmowie z jego własnymi dziećmi, a treść bajki była konsultowana z psychologami dziecięcymi i organizacją pozarządową Sex & Samfund, zajmującą się wychowaniem seksualnym, które w Danii prowadzone jest na szeroką skalę.

Część rodziców jest jednak oburzona i uważa, że bajka nie nadaje się dla młodszych dzieci, a do nich właśnie jest kierowana. Przedział wiekowy dla tej produkcji to 4 – 8 lat. Zawrzało także w Internecie, gdzie pojawiły się komentarze, że bajka daje gotowe narzędzie pedofilom i jest zagrożeniem dla maluchów. Pomimo protestów, władze stacji nie zamierzają wstrzymać jej emisji.

Trudno zgodzić się z wizją reżysera serii, że bajka o szalejącym, 8 metrowym penisie dorosłego mężczyzny, nad którym nie ma on kontroli, jest dobrym podłożem do rozmowy z najmłodszymi o seksualności człowieka. Jedynym aspektem edukacyjnym, którego się dopatrzyłam, to ostrzeżenie przed dorosłymi, którzy nie panują nad swoim popędem seksualnym i mogą wyrządzić dzieciom krzywdę, ale raczej nie o taki przekaz chodziło Jacobowi Ley.

Autorstwo: JZ
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.