Szał na “turystykę wojenną” w Izraelu

Opublikowano: 30.07.2012 | Kategorie: Turystyka i podróże, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 624

Uzbrojeni w lornetki, aparaty fotograficzne i kamery izraelscy turyści masowo odwiedzają Wzgórza Golan aby na żywo obserwować krwawe starcia w sąsiedniej Syrii. Rozrywka jaką jest obserwowanie z bezpiecznej odległości walk nie jest w Izraelu nowością. “Times of Israel” pisze, że obserwowanie z daleka syryjskiego konfliktu stało się hitem wśród Izraelczyków. Wojenni turyści całymi rodzinami zjeżdżają na punkty widokowe m.in we wsi Buqatta na Wzgórzach Golan i tam wspólnie oglądają eksplozje rakiet i starcia w Syrii.

Mimo, iż dystans dzielący bezpieczne miejsca obserwacji nie pozwala dostrzec wyraźnie krwawej rzezi, turyści czasami zadowalają się samymi odgłosami wystrzałów i wybuchów a także oglądaniem smug dymu po eksplozjach.

Media podają, że szał na oglądanie syryjskiego konfliktu z bliska wybuchł, gdy w telewizji pokazano obserwującego go ze Wzgórz Golan izraelskiego ministra obrony Ehuda Baraka, który wizytował to miejsce aby ocenić stopień zagrożenia dla Izraela.Najbardziej zaniepokojeni komentatorzy apelują do władz by starały się trzymać turystów z daleka od wrażliwych, granicznych instalacji militarnych.

W przeszłości tego typu turystykę Izraelczyków pokazała niemiecka telewizja. Przy kubku kawy i chipsach całe rodziny obserwowały ostrzał Strefy Gazy przez izraelskie wojsko. Pytani przez dziennikarzy obserwatorzy nie kryli swojego podniecenia, swoje wypowiedzi opatrywali również komentarzami życzącymi zrównania z ziemią Palestyny.

Źródło: Autonom


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Murphy 30.07.2012 11:34

  Chorzy ludzie. 😐

 2. egzopolityka 30.07.2012 12:08

  To pewnie dlatego badania wykazały że Izrael ma 50% psychopatów – najwięcej na świecie.

 3. Stanlley 30.07.2012 13:45

  To typowe dla tego marksistowsko-rasistowskiego reżimu. Czy wiecie że rasizm występuje wśród żydów? Plemiona semickie zamieszkujące od wieków okolice palestyny są nazywane w obecnym izraelu…. czarnuchami… Dobrze jest przeczytać co ma do napisania na ten temat Żyd, Jack Berenstein, zamordowany przez mosad za książkę “Pożegnanie z izraelem”

 4. LeeFu 30.07.2012 14:59

  Pamietaj aby dzien swiety swiecic… Upadek Usraela juz blisko!

 5. Stanlley 30.07.2012 16:24

  Przy okazji upadku izraela zginie wielu niewinnych żydów, przedewszystkim z plemion semickich i religijnych żydów…. Ale czy cokolwiek stanie się syjonistycznym szumowinom, farbowanym zydom, chazarom?

  “Aszkenazyjscy Żydzi stali się Żydami w dość dziwny sposób. A było to tak: źródła historyczne mówią, że w zachodniej Azji było wojownicze plemię znane pod nazwą Chazarów. Byli poganami (czcili bożki), którzy praktykowali seksualne ekscesy w najpodlejszych formach. W wyniku tego wystąpiła zgnilizna moralna tego ludu i całego chazarskiego imperium.”

  Fragment książki Żyda Jacka Bernsteina pt. „Pożegnanie z Izraelem, cierniem Bliskiego Wschodu”. Autor książki został zamordowany przez Mosad, a wszelkie wzmianki o nim są w podejrzanych okolicznościach usuwane z internetu

 6. night rat 30.07.2012 23:41

  ludzie paatrzcie, jak wesołoo/ martwe dzieci leżą wokołoo

 7. Herstoryk 31.07.2012 03:32

  @Stanlley
  “My Farewell To Israel” mozna znaleźć na http://www.iamthewitness.com/books/Jack.Bernstein/My.Farewell.to.Israel.htm

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.