System rozpoznawania twarzy Met Police jest wadliwy!

Opublikowano: 05.07.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 471

Niezależne dochodzenie wykazało, że system rozpoznawania twarzy stosowany przez Met Police jest wysoce wadliwy. System poprawnie zidentyfikował dotychczas zaledwie 20 proc. osób znajdujących się na policyjnej liście podejrzanych.

Odpowiedzialni za przeprowadzenie dochodzenia naukowcy z University of Essex – profesor Peter Fussey i doktor Daragh Murray, nie pozostawili na systemie rozpoznawania twarzy Live Facial Recognition (LFR) suchej nitki. System Neoface miał przy pomocy specjalnych kamer skanować strukturę twarzy ludzi znajdujących się w miejscach publicznych i tworzyć ich cyfrowy profil, który następnie miał być porównywany z listą osób obserwowanych przez policję, które wcześniej znalazły się w policyjnym areszcie. W raporcie przygotowanym po skończonym badaniu profesor i doktor Murray zaznaczyli jednak, że system jest bardzo niedokładny i że poprawnie zidentyfikował zaledwie 20 proc. osób (8 z 42 podejrzanych).

Duncan Ball, zastępca komisarza Met Police powiedział, że stołeczna policja jest „bardzo rozczarowana negatywnym i niezrównoważonym tonem” raportu. Ball dodał także, że funkcjonariusze są zadziwieni wynikiem dochodzenia, ponieważ pilotażowy program rozpoznawania twarzy przy pomocy zaawansowanej technologii został uznany za sukces.

W raporcie naukowcy z University of Essex ostrzegli także, że ujęcia zrobione za pomocą systemu Live Facial Recognition prawdopodobnie nie będą uznawane w sądach za wystarczające dowody obciążające osoby oskarżone. Trudno bowiem nie kwestionować jakości tych dowodów, skoro cały system ma tylko 20-proc. skuteczność.

Z informacji ujawnionych przez Met Police wynika, że funkcjonariusze zastosowali Live Facial Recognition kilka razy od 2016 r. Stało się tak m.in. podczas festiwalu Notting Hill Carnival w 2016 i 2017 r.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.