System podatkowy i finansowanie państwa

Opublikowano: 02.08.2014 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

System podatkowy i finansowanie państwa

Liczba wyświetleń: 640


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Fenix 02.08.2014 10:43

    Chłopie mylisz się ! Państwo powinno zapewnić środki do życie to BDP każdemu równy , tym się objawia bezpieczeństwo obywateli Nie ma innego bezpieczeństwa niż to które tworzą obywatele państwa to towary i usługi by zostało im zwrócone przez dochód wypracowany to BDP podzielony na sumę obywateli państwa . Nie bogacimy się pieniędzmi, bogacimy się dobrami tworzonymi przez ludzi dla ludzi .

  2. janpol 02.08.2014 11:27

    Cieszę się, że chociaż w kwestii podatków nasze poglądy są zbieżne, bo jak rozumiem prowadzący podziemną TV uznaje, podobnie jak ja od dawien dawna, że tylko podatek pośredni jest w miarę sprawiedliwy (płaci więcej ten, który więcej korzysta z usług “zewnętrznych”, używa i zużywa a pośrednio też więcej posiada) a jego prostota jest łatwa do osiągnięcia – np. VAT powinien mieć jedną stawkę i brak JAKICHKOLWIEK zwolnień. Takie podatki jak akcyza i cła to obszar “władztwa” i efekt polityki państwa (no i może jakieś niewielkie np. max +/- 1% w ciągu 5 lat, wprowadzane ustawą, CO NAJMNIEJ z rocznym wyprzedzeniem ogłoszenia, zmiany VAT). Wszystkie pozostałe to złodziejstwo i demoralizacja aktywnych i zaradnych obywateli.

    Uproszczenie państwa, ograniczenie “urzędnictwa” (pośrednio też korupcji i nieprzejrzystości administracji) również jest proste i znane od ok. 200 lat (co najmniej jeżeli nie liczyć dawniejszych propozycji) i aż dziwne, że nie wprowadzane (może wyjaśnieniem jest fakt, że “urzędasy” widzą wyraźnie swoją zgubę?) czyli BDP, oczywiście wraz z ograniczeniem socjalu do ABSOLUTNIE NIEZBĘDNEGO minimum (wraz z zasiłkami ZUS, emeryturami, płacą minimalną itp. bzdurami). Gdzieś tam ta idea wraca ale jakoś szybko “jest wygaszana” co mnie dziwi.

    Natomiast zupełnie nie zgadzam się z poglądami autora (chyba, że nie do końca je rozumiem) na ew. prywatyzację szkolnictwa i podstawowej opieki zdrowotnej (oczywiście do dyskusji jest zakres, ale uważam, że do jednych z podstawowych osiągnięć kulturowych i cywilizacyjnych na jakie nas stać to równy start dla każdego, poprzez dostęp do edukacji niezależnie od zamożności rodziców i dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej dla każdego obywatela). To też powinno wchodzić w zakres obowiązków państwa, obok ochrony granic, utrzymania policji i wymiaru sprawiedliwości. Nie widzę innego rozwiązania dla nowoczesnego państwa.

  3. Fenix 07.08.2014 09:06

    @janpol o jakiej ochronie granic ty mówisz,to iluzja . Chodzi o obywateli to narody, społeczności ludzi, bez granic .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.