System biometryczny rozpoznaje już twarze w maskach

Opublikowano: 28.04.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 961

Zaawansowana biometryczna technologia rozpoznawania twarzy opracowana dla izraelskich organów ścigania i agencji wywiadowczych w celu schwytania uciekających przestępców jest obecnie używana do identyfikacji pracowników służby zdrowia, którzy muszą nosić medyczne maski na twarzy w celu ochrony, pisze „The Jerusalem Post”.

Technologia została zbudowana przez Corsight, spółkę zależną Cortiki, firmy założonej w 2007 roku przez grupę naukowców z Technion – Israel Institute of Technology. Firma posiada ponad 250 zarejestrowanych patentów na AI (Sztuczna Inteligencja).

Według Ofer Ronen, szefa ds. Bezpieczeństwa wewnętrznego w Cortica, technologia antyterrorystyczna może być z powodzeniem stosowana do identyfikacji ludzi teraz, gdy kryzys koronawirus spowodował, że maski są obowiązkowe. Firma twierdzi, że do dokładnego rozpoznania algorytm potrzebuje mniej niż 50 procent twarzy. Identyfikuje ludzi z wysokości do 60 stopni, nawet w słabym świetle.

Ronen uważa, że ​​ludzie będą odtąd bardziej zainteresowani technologią zbliżeniową, więc rozpoznawanie twarzy zastąpi wiele systemów po zakończeniu pandemii.

Technologia została wdrożona przez bezpieczeństwo wewnętrzne, w celu zapobiegania oszustwom i w wizualnej inteligencji motoryzacyjnej. We wrześniu 2019 r. Cortica wypuściła wizualną platformę motoryzacyjną po współpracy z Continental, Toyota i BMW. „Na świecie jest tak wiele firm rozpoznających twarze i wszyscy starają się iść do przodu i coraz bardziej przekraczać ograniczenia technologiczne. To jest jak zimna wojna – powiedział Ronen. „Podstawowa technologia jest gotowa do wdrożenia przez globalnych partnerów. Chodzi o to aby nasz system rozpoznawania twarzy był elementem wielu platform na całym świecie.”

Popularność masek na twarz doprowadziła wiele firm biometrycznych do aktualizacji swoich rozwiązań w celu zwiększenia dokładności, gdy maski zakrywają dolną połowę twarzy. W marcu SAFR poinformował, że algorytm rozpoznawania biometrycznego dostosowuje się do pracy z maskami, a podobne ogłoszenia zostały opublikowane przez Innovatrics, Speech Technology Center, NEC, Telpo, Alibaba, ZKTeco USA, SenseTime, Herta i Hanvon .

Na podstawie: Biometricupdate.com, JPost.com
Źródło: Wolna-Polska.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.