Syryjskie dzieci produkują kamizelki dla imigrantów

Opublikowano: 12.01.2016 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 455

Turecka policja przeprowadziła nalot na warsztat w centrum Izmiru. Wykorzystywany w nim syryjskich nieletnich, którzy produkowali kamizelki ratunkowe dla imigrantów mających przedostawać się do Grecji.

Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 1,2 tys. kamizelek, które nie spełniały zresztą odpowiednich standardów pozwalających na utrzymanie człowieka na wodzie przez kilka godzin. Właściciele warsztatu sprzedawali je w cenie 20 lirów, choć oryginalne ubrania kosztują na rynku ponad 70 tureckich lirów. Na miejscu zatrzymano cztery osoby w tym dwie młode Syryjki.

Nalotu dokonano dzień po tym, jak tureckie służby poinformowały o odnalezieniu 31 ciał imigrantów, które odkryto na wybrzeżu przy Morzu Egejskim. To właśnie tą drogą przybysze spoza Europy przedostają się z Turcji do Grecji.

Na podstawie: HurriyetDailyNews.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.