Syryjscy rebelianci zdradzili tajemnice wojskowe

Opublikowano: 10.06.2012 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 535

Syryjscy rebelianci – byli żołnierze i oficerowie sił zbrojnych Syrii przekazali tajemnice wojskowe swojego kraju USA i Izraelowi. Portal MIGnews, powołując się na media syryjskie, informuje o istnieniu obszernego stronicowego raportu, liczącego 3 tys. stron, dotyczącego m.in. rodzaju informacje, jakie zostały przekazane obcym służbom.

Źródła informują, że początkowo Izrael poddawał w wątpliwość autentyczność przekazanej wiedzy, ale po dokładnym zbadaniu izraelski wywiad stwierdził, że dane odpowiadają rzeczywistości. Wśród wielu różnych informacji Tel-Awiw otrzymał wiedzę o tym, gdzie znajdują się składy syryjskiej broni chemicznej i biologicznej, gdzie rozmieszczono rakiety i pociski moździerzowe z głowicami bojowymi, posiadającymi ładunki broni chemicznej i biologicznej, oraz gdzie rozmieszczono bazy rakiet z niekonwencjonalnym uzbrojeniem.

Przekazano także informację o dokładnym położeniu baz rakietowych z ładunkami konwencjonalnymi. Miejsca rozmieszczenia zaznaczono na mapach, w komentarzach pod nimi wpisano nazwiska i stopnie syryjskich wojskowych dowodzących jednostkami obsługującymi te bazy. W dostarczonych materiałach znalazła się także lista konwencjonalnej broni wwiezionej do Syrii w ciągu ostatnich lat. Rozpisano też wszystkie zmiany, które zostały wprowadzone w regulaminie syryjskich oddziałów po II wojnie libańskiej. Rebelianci dostarczyli również wiadomości o lokalizacji ośrodków naukowych syryjskiego Ministerstwa Obrony, oraz wykaz wszystkich naukowców pracujących dla syryjskiego ministerstwa włącznie z adresami domowymi.

Tłumaczenie: ECAG
Źródło oryginalne: Regnum
Źródło polskie: Geopolityka.org


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. davidoski 10.06.2012 20:58

    Kolejny raz broń masowego rażenia. Znów głupich szukają do wierzenia w to.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.