Syryjscy Kurdowie zaprzeczają udziałowi w zamachu w Stambule

Opublikowano: 15.11.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 648

Wieczorem w niedzielę w największym tureckim mieście doszło do potężnej eksplozji, w której zginęło 6 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Minister spraw wewnętrznych Turcji Suleyman Soylu obarczył winą z zamach Partię Pracujących Kurdystanu i SDF. Powiedział jednak, że odpowiedzialność za atak ponoszą także USA.

Kurdyjskie oddziały Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF) nie były zaangażowane w zamach w Stambule i wyrażają kondolencje ofiarom rzeczywistych terrorystów – oświadczył 14 listopada wieczorem dowódca SDF Mazlum Abdi, cytowany przez kanał telewizyjny Rudaw TV.

„Oświadczamy, że nasze siły nie mają nic wspólnego z eksplozją w Stambule, odrzucamy oskarżenia wysuwane pod naszym adresem” — podała telewizja, cytując Mazluma Abdiego. Dowódca kurdyjskich wojskowych przekazał „szczere kondolencje SDF dla rodzin ofiar i narodu tureckiego”, życząc „szybkiego powrotu do zdrowia ofiarom”.

Wcześniej zakazana w Turcji Partia Pracujących Kurdystanu (PKK) również oświadczyła, że nie była zaangażowana w zamach w Stambule.

Źródło: pl.News-Front.info

4

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.