George Soros wspiera Syrizę i Tsiprasa

Opublikowano: 16.07.2015 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 644

Miliarder i spekulant finansowy Soros finansuje Syrizę a Tsipras dostaje od niego porady. Ekonomiczne i polityczne wojny prowadzone przez syjonistycznych miliarderów-finansistów, takich jak George Soros (Schwartz), w żadnym wypadku nie ograniczają się do Grecji.

Pogłoski, które nieustannie krążą, mówią o prawdopodobieństwie, że sami bankierzy, którzy wywołali grecki kryzys gospodarczy, finansują i wspomagają liberalną „antykapitalistyczną” partię Syriza. Jest już teraz dowód na anty-grecką i anty-niemiecką współpracę, opublikowany w niemieckim magazynie „Wirtschaftswoche”.

„The Institute For New Economic Thinking” (Instytut Nowego Myślenia Ekonomicznego), dobrze znana instytucja propagandowa George’a Sorosa, gościła Tsiprasa podczas jego wykładów w Stanach Zjednoczonych. Podczas swoich wystąpień publicznych Tsipras siedział z przedstawicielami „The Institute For New Economic Thinking”, którzy opłacali jego podróże i organizowali mu publiczność w prestiżowych amerykańskich instytucjach akademickich (pomimo braku zainteresowania jego osobą w świecie). Chodziło o podsycanie za granicą obaw w stosunku do partii „Złoty Świt” poprzez taktykę straszenia „nazistami” a także zaatakowanie Niemiec poprzez utrzymanie zadłużeniowego niewolnictwa Grecji z korzyścią dla nieludzkiego pasożytniczego wyzyskiwacza George’a Sorosa.

Aleksis Tsipras stosuje retorykę, która jest pusta i polega na mówieniu Grekom tego co chcą usłyszeć tak jak robiła to partia PASOK. Podczas kiedy Tsipras spotkał się z Eric Rubin’em z amerykańskiego Departamentu Stanu (znanego z pro-tureckiej polityki w obszarze Morza Śródziemnego) prawdopodobnie po to żeby zawrzeć porozumienie w sprawie nazwy Macedonia, to jednocześnie Syriza w Grecji opublikowała antyamerykańską polemikę dotyczącą sprawy gazu ziemnego na Krecie. Antykapitaliści dla Sorosa, antyamerykańscy dla Departamentu Stanu, to jest prawdziwa twarz Syrizy, kontrolowanej opozycji.

Tymczasem deputowani przegłosowali przyjęcie pakietu podwyżek podatków. Oznacza to, że tamtejsze społeczeństwo czekają brutalne, antyspołeczne reformy: obniżki emerytur i pensji, cięcia wydatków i liberalizacja gospodarki – recepty, które Grecy odrzucili w referendum, a które były narzędziem szantażu stosowanego przez Eurogrupę.

“Nie będę próbował udawać, że ta umowa jest lepsza niż jest” – tłumaczył w parlamencie Tsipras, nawołując do przyjęcia pakietu cięć narzuconego przez Brukselę. Z kolei były minister finansów i zaciekły przeciwnik polityki oszczędnościowej – Yanis Varoufakis po raz kolejny porównał obecną sytuację do Traktatu Wersalskiego i przywołał słowa Johna Maynarda Keynesa, który kiedyś stwierdził, że w Wersalu „potężni zażądali od przegranych zaakceptowania warunków, których nie mieli prawa żądać”. Varoufakis był jednym z 64 posłów, którzy zagłosowali przeciwko uporzajacemu porozumieniu. „OXI” (nie) powiedziało również 29 innych deputowanych SYRIZy, którzy zbuntowali się przeciwko Tsiprasowi. Wśród nich była między innymi Zoi Konstantopoulou, przewodnicząca greckiego parlamentu oraz Panagiotis Lafazanis, minister energetyki. Na „nie” głosowałi również komuniści z KKE i neonaziści ze Złotego Świtu.Za przyjęciem pakietu zagłosowało 226 posłów. Ustawą została poparta przez Nową Demokrację, PASOK, To Potami oraz większość parlamentarzystów SYRIZy i cały klub Niezależnych Greków – partii koalicyjnej.

Zgoda parlamentu oznacza natychmiastowe wdrożenie neoliberalnych zaleceń, które zostały przygotowane w europejskiej stolicy: błyskawiczną prywatyzacje na niespotykaną dotąd skalę (50 mld euro), podwyżkę podatku VAT, redukcje zatrudnienia i płac w budżetówce, ograniczenie prawa do strajku związkom zawodowym, zmniejszenie puli środków przeznaczanych na emerytury i uelastycznienie rynku pracy. W zamian Ateny otrzymają kolejny pakiet pożyczek o wartości 82-86 mld euro.

4 lipca nad Akropolem odbyło się referendum w sprawie przyjęcia bardzo podobnego pakietu, zaoferowanego we wcześniejszej turze negocjacji przez Angelę Merkel. Przeciwko przyjęciu warunków drakońskiej polityki cięć zagłosowało 61,31 proc. uczestników. Społeczeństwo powiedzialo więc głośno i wyraźnie „OXI” dla dalszych cięć, redukcji płac i prywatyzacji. Tymczasem rząd Tsiprasa 13 lipca skapitulował przed Brukselą, przyjmując większość zaleceń odrzuconych w referendum, ignorując tym samym oddolną wolę greckiego narodu.

W stolicy Grecji wczoraj odbyły się masowe protesty. Na ulicę wyszli obywatele kierowani poczuciem niesprawiedliwości i niezgody na kolejne antydemokratyczne cięcia, wyrażając wściekłość wobec politycznej bezradności rządu Tsiprasa. Pod budynkiem parlamentu dochodzi do regularnych starć z policją – wybuchają koktajle mołotowa, płoną samochody, unoszą się kłęby gazu łzawiącego. Główną siłą organizującą zamieszki są anarchiści.

Autorstwo: RX (1-4, na podst. Xaameriki.wordpress.com), MZ PN (5-9)
Źródła: Wolna-Polska.pl, Strajk.eu
Kompilacja 2 wiadomości dla: WolneMedia.net


TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Piechota 16.07.2015 14:46

    Ciekawe jak długo Tsiprasowi uda się ukrywać fakt, że nagle stał się miliarderem?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.