Syria zerwała stosunki dyplomatyczne z Ukrainą

Opublikowano: 21.07.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 860

Syria kierując się zasadą wzajemności zerwała stosunki dyplomatyczne z Ukrainą w odpowiedzi na odpowiednie działania strony ukraińskiej – poinformowała w środę 20 lipca syryjska agencja informacyjna SANA, powołując się na źródło w ministerstwie spraw zagranicznych arabskiej republiki.

„Rząd Ukrainy praktycznie zerwał stosunki z Syrią od 2018 roku, kiedy odmówił przedłużenia wiz syryjskim dyplomatom pracującym w ambasadzie w Kijowie. Uniemożliwiło to im wykonywanie obowiązków dyplomatycznych, a ambasada syryjska była zmuszona zawiesić swoją działalność ze względu na wrogie nastawienie władz ukraińskich” — przypomniała agencja.

Wcześniej, w dniu 30 czerwca, ukraińskie MSZ poinformowało, że zerwało stosunki dyplomatyczne z Syrią bez zrywania stosunków konsularnych w odpowiedzi na decyzję Damaszku o uznaniu ŁRL i DRL. Faktycznie strona ukraińska zamknęła ambasadę w Damaszku jeszcze w 2016 roku, a w 2018 roku nakazała także zamknięcie ambasady Syrii w Kijowie.

Przypominamy, że w dniu 16 czerwca prezydent Syrii Baszar al-Assad ogłosił podczas spotkania z delegacją Donieckiej Republiki Ludowej, że procedura uznania DRL i ŁRL została oficjalnie rozpoczęta. Z kolei w piątek 8 lipca szef DRL Denis Puszylin potwierdził, że prace nad prawnym sformalizowaniem decyzji Syrii wkrótce mają zostać zakończone.

Źródło: pl.News-Front.info

15

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.