Syria nazywa plany Izraela agresją

Opublikowano: 04.05.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 570

Syryjskie władze kategorycznie sprzeciwiają się i potępiają zamiary Izraela dotyczące aneksji ziem palestyńskich na Zachodnim Brzegu Jordanu, takie działania naruszają umowy międzynarodowe i są agresją przeciwko Palestynie – czytamy w oświadczeniu MSZ Syrii.

„Syria wyraża twardy protest i nie zgadza się z wypowiedzią premiera Izraela odnośnie przyłączenia dodatkowych ziem Palestyny na Zachodnim Brzegu Jordanu. „Została oceniona jako agresywne zachowanie… To dalsze naruszanie i brak poszanowania prawa międzynarodowego oraz porozumień dotyczących statusu prawnego okupowanych terytoriów, zwłaszcza po decyzji Izraela w sprawie Jerozolimy i syryjskiego Golanu” – podkreślił resort.

Syria wezwała społeczność międzynarodową do natychmiastowego działania zmierzającego do ograniczenia „arogancji” Izraela i Stanów Zjednoczonych w celu zachowania prawa międzynarodowego. Ponieważ takie działania „stanowią realne zagrożenie dla bezpieczeństwa i stabilności w regionie i na świecie”.

Specjalny koordynator ONZ ds. procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie Nikołaj Mładenow powiedział 23 kwietnia, że anektowanie przez Izrael ziem na Zachodnim Brzegu Jordanu zamknie drzwi dla negocjacji i zagrozi procesowi pokojowemu w regionie.

Z kolei rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zachorowa zapewniła, że Rosja podziela obawy dotyczące planów przyszłego koalicyjnego rządu Izraela aneksji części terytorium na Zachodnim Brzegu Jordanu, co może podważyć perspektywę utworzenia niezależnego i zintegrowanego terytorialnie państwa palestyńskiego.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.