Sypie się covidowa Rada Medyczna przy premierze

Opublikowano: 15.01.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1797

Rada Medyczna przy premierze, organ, który swoim doradztwem przyczynił się do ponad 100 tysięcy nadmiarowych zgonów w Polsce, praktycznie przestał istnieć. Wczoraj 13 z 17 członków zrezygnowało z dalszego pełnienia funkcji argumentując to zbyt małym poziomem zamordyzmu w Polsce.

Członkowie rady tłumacząc swoją rezygnację, napisali: „Przyjmując powołania do pracy w Radzie Medycznej do spraw COVID-19 wierzyliśmy, że nasza wiedza i doświadczenie mogą być przydatne w walce z pandemią. Świadomi odpowiedzialności, jaka na nas ciąży i tego, że będziemy atakowani przez osoby i organizacje o poglądach niemających nic wspólnego z wiedzą medyczną, nauką czy chociażby zdrowym rozsądkiem, byliśmy gotowi służyć krajowi niezależnie od naszych poglądów i sympatii politycznych. […] Jako Rada Medyczna byliśmy niejednokrotnie oskarżani o niedostateczny wpływ na poczynania Rządu. Jednocześnie obserwowaliśmy narastającą tolerancję zachowań środowisk negujących zagrożenie COVID-19 i znaczenie szczepień w walce z pandemią, czego wyrazem były również wypowiedzi członków Rządu lub urzędników państwowych”.

Z doradzania rządowi w sprawie pandemii zrezygnowali:

– prof. Robert Flisiak,

– prof. Magdalena Marczyńska,

– prof. Agnieszka Mastalerz-Migas,

– prof. Radosław Owczuk,

– prof. Iwona Paradowska,

– prof. Miłosz Parczewski,

– prof. Małgorzata Pawłowska,

– prof. Anna Piekarska,

– prof. Krzysztof Pyrć,

– prof. Krzysztof Simon,

– prof. Konstanty Szułdrzyński,

– prof. Krzysztof Tomasiewicz,

– prof. Jacek Wysocki.

W Radzie na ten moment pozostało więc jedynie czterech ludzi, na czele z głównym doradcą premiera – prof. Andrzejem Horbanem.

Dla wszystkich krytycznie podchodzących do oficjalnej covidowej narracji, jest to więc bardzo dobry dzień. Gremium tworzące Radę było bowiem i jest kompletnie obojętne na geopolityczne powody podtrzymywania pandemii i dziwacznej metody walki z nią, poprzez przesuwanie społeczeństwa z deszczu pod rynnę.

W tej pandemii nie chodzi wyłącznie o aspekty zdrowotne, ale zaprowadzenie nowego porządku ekonomicznego i socjopolitycznego. Nie branie pod uwagę wypowiedzi Klausa Schwaba było podstawowym błędem wszystkich tych, którzy krytykowali antycovidowców za ich postawę. Dlatego osobiście cieszę się, że ten krótkowzroczny organ powoli się sypie i mam nadzieje, że jeśli na ich miejsce przyjdą jacyś nowi „doradcy”, to ich stanowisko wobec sposobów poradzenia sobie z koronawirusem będzie bardziej krytyczne wobec dotychczas bałwochwalczego podejścia do Big Pharmy.

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Uzupełnienie „Wolnych Mediów”

Kilka dni temu Wyborcza.pl napisała: „Członkowie Rady Medycznej przy premierze żądają dymisji Barbary Nowak za jej wypowiedź o szczepieniach. Aby szef rady opublikował ich oficjalne stanowisko, sami musieli zagrozić dymisjami”. Przewodniczący opublikował żądanie, a teraz, gdy pani kurator pozostała na stanowisku, unieśli się honorem i podali do dymisji. W tym samym czasie pojawił się wniosek o sprawdzenie powiązań członków Rady Medycznej z firmą Pfizer. Możliwe, że to prawdziwa przyczyna dymisji, a reszta to pretekst – zasłona dymna dla mediów.

Rządowe Centrum Informacji zakomunikowało, że Rada Medyczna wciąż będzie funkcjonować, ale w zmienionej formie. „Dziękuję za współpracę wszystkim członkom Rady Medycznej przy Premierze RP, którzy dziś złożyli rezygnację. Ta decyzja, zgodnie ze wspólnymi deklaracjami na posiedzeniu RM, na pewno nie kończy naszych kontaktów. Szerszy komentarz w poniedziałek” – oświadczył minister Niedzielski.


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Krisnow 15.01.2022 09:31

    Oby kiedyś ci ludzie zostali rozliczeni, jak za zbrodnie przeciwko ludzkości ;/

  2. agama 15.01.2022 12:55

    uciekają

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.