Syn Kadafiego oskarżony o zbrodnie przeciwko ludzkości

Opublikowano: 31.07.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 244

Minęły prawie dwa lata od obalenia Muammara Kadafiego, który zginął podczas próby ucieczki. W tym samym roku w listopadzie, jego syn Saif al-Islam Kadafi, który również próbował ratować się ucieczką, został schwytany przez bojówkarzy.

Saif al-Islam Kadafi jest oskarżony o zbrodnie przeciwko ludzkości, do których miało dojść w trakcie powstania w 2011 roku. Zarzuca mu się morderstwa i prześladowanie protestujących, działalność szkodliwą dla bezpieczeństwa Libii oraz znieważenie nowej flagi kraju. Międzynarodowy Trybunał Stanu (MTK) domaga się, aby Libia dokonała ekstradycji Kadafiego do Hagi. Kraj jednak odmawia a sędziowie z MTK obawiają się, że oskarżony nie będzie miał sprawiedliwego procesu.

Adwokat Kadafiego John Jones powiedział, że oskarżony był przetrzymywany w przerażających warunkach i nie może mieć żadnych świadków którzy zeznawaliby w jego obronie, ponieważ boją się to zrobić. Saif al-Islam jest przesłuchiwany a w dalszym ciągu grozi mu egzekucja. Dlatego tak ważne jest aby Kadafi został ekstradowany do Hagi, ponieważ jego proces odbywający się w Libii jest jednostronny.

Profesor Yehudit Ronen, ekspert od Libii słusznie zauważył, że w kraju nie ma wojska ani policji a kontrolę tak na prawdę sprawują uzbrojeni bojówkarze. Poza tym trudno jest powiedzieć, czy ten kraj rzeczywiście posiada jakiś rząd. W sprawie oskarżonego Saifa al-Islama profesor Ronen powiedział, że nie wie czy w ogóle dojdzie do procesu i jak obiektywny on będzie.

Autor: Dominik
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o