Symulacja wykazała, kiedy w Polsce skończy się epidemia

Opublikowano: 03.05.2020 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 587

Pojawiła się strona internetowa z prognozami końca pandemii COVID-19 dla różnych krajów. Została wykonana przez naukowców z Singapuru. Przedstawiono tam, kiedy, z różnym prawdopodobieństwem, pandemia COVID-19 zakończy się w różnych krajach. Jaka prognoza dla Polski?

Ludzie w wielu krajach świata są już zmęczeni kwarantanną i koniecznością pozostania w domu. Niemal wszyscy chcą już zniesienia ograniczeń w swobodnym przepływie, ale jak dotąd nie ma jednoznacznych odpowiedzi kiedy to nastąpi. Zespół naukowców z Singapore University of Technology and Design oraz Data-Driven Development Lab, kierowany przez profesora Jianxi Luo z Massachusetts Institute of Technology, starał się uzyskać te informacje w oparciu o modele matematyczne.

Po zebraniu danych o nowo zarejestrowanych przypadkach chorób w różnych krajach, naukowcy opracowali krzywe prognozowania wizualnego, które pokazują, kiedy fala pandemiczna może zakończyć się w danym państwie. Będące wynikiem analizy wykresy upubliczniono. Do budowy prognoz wykorzystano tak zwany model SIR (podatny – zainfekowany – odzyskany). Bierze on pod uwagę podatne, zarażone i już chore osoby w określonych momentach, a także intensywność kontaktów między ludźmi.

Teraz na stronie można zobaczyć prognozy dla 87 krajów, w tym dla Polski. Wykresy są aktualizowane i korygowane zgodnie z najnowszymi statystykami dotyczącymi liczby przypadków Covid-19. Jeśli wierzyć tej symulacji, to epidemia SARS-CoV-2 z prawdopodobieństwem 97% powinna ustąpić do 3 czerwca, na 99% skończy się do końca czerwca, a na 100% do 9 września. Jednak te predykcje są wciąż uaktualniane i jeśli liczba zarażonych będzie stopniowo rosła, to ta prognoza może wkrótce ulec zmianie i to niejednokrotnie.

Dane są przeznaczone do celów edukacyjnych i badawczych i mogą zawierać pewien margines błędu. Ponadto technika prognozowania nie w pełni odpowiada „złożonej, rozwijającej się i niejednorodnej rzeczywistości różnych krajów”. Naukowcy mają na myśli czynnik ludzki, np. to jak ludzie będą się zachowywać, gdy zostaną poluzowane rygory w kwarantannie przez władze w różnych krajach, a presja na to rośnie, bo konsekwencją ich utrzymania jest kataklizm dla światowej gospodarki.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. Admin WM 03.05.2020 12:27

  Według Filipka (tego jasnowidza, co przewidział początek powodzi tysiąclecia na 07.07.1997 r. i epidemię wirusa na 2020 r.) epidemia ustąpi do lata. Lato zaczyna się 20 czerwca. Pożyjemy-zobaczymy.

 2. MasaKalambura 03.05.2020 12:43

  Czyli robimy normalne wybory 27 maja. I wracamy do biznesu (ci co go opuścili).

 3. robi1906 03.05.2020 13:03

  adminie, oj adminie, skończyć to się może woda w kiblu.
  “Pandemia” to tylko jeden z etapów, wszystko to co się dzieje dzisiaj, przepowiedziano i to wcale nie przez Filipka ani w diabelskiej Biblii, tylko w fundacji Rockefellera i Gatesa.
  Jeśli nie masz czasu szukać, to wszystko jest tutaj: Plan 2010 rok, filmik z 2014 roku:
  https://www.youtube.com/watch?v=iMb_qIGHG-Q

 4. Admin WM 03.05.2020 13:41

  Gates i Rockefeller niczego nie przepowiedzieli, ale ZAPOWIEDZIELI. A z zapowiadanymi planami jest tak, że nie zawsze wypalają, bo nie są w stanie wszystkiego przewidzieć. I to jedyna dla nas nadzieja.

 5. hashi 03.05.2020 13:48

  Bzdury dla mas, niema pandemii i niema virusa. Dane są brane kompletnie z czapy, w USA dosłownie biorą już wszystkie zgony jako covid19 bez robienia badań.
  Wcześniej były gadki, że zniknie na wiosnę bo słońce i ciepełko.
  Twierdzenie typu ustąpi “na 100% do 9 września” to też lipa przecież na wrzesień zaplanowali nawrót epidemii. Tym razem ma być prawdziwa z milionami ofiar.
  Jak dla mnie pandemie odwołają kiedy wszystkich zaszczepią i zaczipują tak zresztą twierdzi Bill Gates. Na razie ma być wykrwawienie gospodarki i społeczeństwa.
  Potem Ordo Ab Chao.

 6. robi1906 03.05.2020 14:39

  adminie, nie wypaliło?, a co niby nie wypaliło: maseczki, mierzenie temperatury, kwarantanna, szerzenie strachu przez tiwi, to nie wypaliło?. Oglądałeś to przynajmniej?

 7. kufel10 04.05.2020 05:15

  Adminie, oby tak było, czego nam wszystkim życzę.

 8. gajowy 04.05.2020 11:37

  Koronawirusy mają to do siebie, że w maju ustępują. Zobaczcie tu grafikę: https://emedicine.medscape.com/article/227820-overview
  SARS 1 rozwijał się do kwietnia, w maju się zwijał. W czerwcu zniknął.
  Kto zakupił szczepionki ten trąba.

 9. LichoNiespi 04.05.2020 14:39

  Wg POPISU po konsulacjach z ich panami za wielkirej wody epidemia ta skonczy sie 051020, lub 100520 lun 200510….niestety, to nie sa /som/ te szczesliwe numerki z lotto czy z seksu, to jest data zakonczenia tej pidemi POPISU miesiac May, dzien 10, rok 20..
  w zaleznosci jak te numerki sie czyta.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.