„Świnka Peppa” oskarżona o szerzenie demoralizacji

Opublikowano: 02.05.2018 | Kategorie: Kultura i sport, Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 629

W Chinach przyrównano brytyjski serial animowany „Świnka Peppa” do obnażonych fotografii, transgenderyzmu, wizerunków broni, i ograniczyły dostęp do materiałów związanych z tą postacią. O takich środkach zadecydowała popularna platforma internetowa “Douyin” – podaje “The Global Times”.

Jak pisze gazeta, z aplikacji zniknęły wszystkie odcinki „Świnki Peppy”, a także nagrania opatrzone hashtagami.

Decyzja została najprawdopodobniej podyktowana skargami ze strony rodziców na to, że brytyjski serial animowany kształtuje u dzieci niewłaściwe wyobrażenia o przyjaźni i społeczeństwie. Przedstawiciele “Douyin” odmówili komentarzy w tej sprawie.

Zakaz nie nosi oficjalnego charakteru, na innych platformach serial animowany jest wciąż dostępny.

Użytkownicy wiązali bohaterkę serialu z tak zwanym człowiekiem społecznym (社会人, shehuiren). Słowo budzi negatywną konotację i oznacza osobę prowadzącą obraz życia niezgodny z ogólnie przyjętymi normami moralnymi.

Według informacji “The Global Times” z chwilą wejścia serialu na ekrany telewizorów w Chinach pojawił się cały ruch subkulturowy wśród dorosłych, który może zaszkodzić chińskiemu społeczeństwu.

O skargach na „Świnkę Peppę” informowano już w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas to rodzice przekazywali, że po obejrzeniu serialu dzieci zaczynają zachowywać się jak świnie.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.