„Świnka Peppa” oskarżona o szerzenie demoralizacji

Opublikowano: 02.05.2018 | Kategorie: Kultura i sport, Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 323

W Chinach przyrównano brytyjski serial animowany „Świnka Peppa” do obnażonych fotografii, transgenderyzmu, wizerunków broni, i ograniczyły dostęp do materiałów związanych z tą postacią. O takich środkach zadecydowała popularna platforma internetowa “Douyin” – podaje “The Global Times”.

Jak pisze gazeta, z aplikacji zniknęły wszystkie odcinki „Świnki Peppy”, a także nagrania opatrzone hashtagami.

Decyzja została najprawdopodobniej podyktowana skargami ze strony rodziców na to, że brytyjski serial animowany kształtuje u dzieci niewłaściwe wyobrażenia o przyjaźni i społeczeństwie. Przedstawiciele “Douyin” odmówili komentarzy w tej sprawie.

Zakaz nie nosi oficjalnego charakteru, na innych platformach serial animowany jest wciąż dostępny.

Użytkownicy wiązali bohaterkę serialu z tak zwanym człowiekiem społecznym (社会人, shehuiren). Słowo budzi negatywną konotację i oznacza osobę prowadzącą obraz życia niezgodny z ogólnie przyjętymi normami moralnymi.

Według informacji “The Global Times” z chwilą wejścia serialu na ekrany telewizorów w Chinach pojawił się cały ruch subkulturowy wśród dorosłych, który może zaszkodzić chińskiemu społeczeństwu.

O skargach na „Świnkę Peppę” informowano już w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas to rodzice przekazywali, że po obejrzeniu serialu dzieci zaczynają zachowywać się jak świnie.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o