Święto polskiej flagi uczcił jej podpaleniem

Opublikowano: 05.05.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1001

W internecie pojawiło się nagranie, na którym mężczyzna podpala polską flagę w „geście protestu przeciwko niesprawiedliwości, która dzieje się w Polsce”. Jak ustalono, to działacz LGBT Sławomir Kuleta, który już wcześniej znieważał polską flagę.

Warszawska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie publicznego znieważenia flagi państwowej. Za taki czyn grozi grzywna, ograniczenie wolności lub do roku pozbawienia wolności. Tożsamość mężczyzny została ustalona, sprawca nawet nie próbował jej ukrywać i na początku nagrania przedstawił się z imienia i nazwiska, jest to administrator „Forum LGBT” Sławomir Kuleta, który podobnych czynów dopuszczał się już wcześniej. Jak twierdzi, był „okłamywany przez państwo polskie przez okres 10 lat w siedmiu wyrokach sądowych w ważnej dla niego sprawie”. Jak widzimy na nagraniu, flaga została podpalona, jednak do całkowitego spalenia nie doszło – materiał w pewnym momencie przestał się palić.

W niedzielę Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie apelowało do Zbigniewa Ziobry o wszczęcie postępowania względem Kulety, który polską flagę podpalał już 5 i 28 marca. Wskutek tych prowokacji od Kulety odcięło się kilkanaście organizacji LGBT, co oznajmiono we wspólnym oświadczeniu.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 1,60 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
majkel
Użytkownik
majkel

Te clown nie tylko powinien odpowiedzieć za znieważenie polskiej flagi, ale również za próbę podpalenia lasu

Cosmo
Użytkownik

Czy ten p..ał ma koloratkę?