Święto polskiej flagi uczcił jej podpaleniem

Opublikowano: 05.05.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 757

W internecie pojawiło się nagranie, na którym mężczyzna podpala polską flagę w „geście protestu przeciwko niesprawiedliwości, która dzieje się w Polsce”. Jak ustalono, to działacz LGBT Sławomir Kuleta, który już wcześniej znieważał polską flagę.

Warszawska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie publicznego znieważenia flagi państwowej. Za taki czyn grozi grzywna, ograniczenie wolności lub do roku pozbawienia wolności. Tożsamość mężczyzny została ustalona, sprawca nawet nie próbował jej ukrywać i na początku nagrania przedstawił się z imienia i nazwiska, jest to administrator „Forum LGBT” Sławomir Kuleta, który podobnych czynów dopuszczał się już wcześniej. Jak twierdzi, był „okłamywany przez państwo polskie przez okres 10 lat w siedmiu wyrokach sądowych w ważnej dla niego sprawie”. Jak widzimy na nagraniu, flaga została podpalona, jednak do całkowitego spalenia nie doszło – materiał w pewnym momencie przestał się palić.

W niedzielę Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie apelowało do Zbigniewa Ziobry o wszczęcie postępowania względem Kulety, który polską flagę podpalał już 5 i 28 marca. Wskutek tych prowokacji od Kulety odcięło się kilkanaście organizacji LGBT, co oznajmiono we wspólnym oświadczeniu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. majkel 05.05.2020 12:52

    Te clown nie tylko powinien odpowiedzieć za znieważenie polskiej flagi, ale również za próbę podpalenia lasu

  2. Cosmo 05.05.2020 15:12

    Czy ten p..ał ma koloratkę?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.