Świetlne pasy na Księżycu zainteresowały NASA

Opublikowano: 11.09.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 451

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) postanowiła wyjaśnić pochodzenie tajemniczych snopów światła na powierzchni Księżyca.

Naukowcy zamierzają dokładnie zbadać to zjawisko poprzez wyprowadzenie na orbitę dwóch połączonych ze sobą satelitów. Jeden z nich znajdzie się w odległości 9,6 km od jedynego naturalnego satelity Ziemi, a drugi – na wysokości 189 km.

Jak pisze vistanews.ru, na razie nie wiadomo, kiedy projekt zostanie zrealizowany.

Obecnie istnieje kilka hipotez wyjaśniających pochodzenie świetlnych snopów, których kształt czasami bywa dziwaczny. Zdaniem naukowców mogą za to odpowiadać lokalne pola magnetyczne, które ochraniają „jasną stronę” przed niszczycielskim wpływem wiatru słonecznego. Nie wykluczone, że pole magnetyczne może sortować małe cząsteczki pyłu, które powstają w wyniku upadku mikrometeorytów.

Wśród badaczy funkcjonuje jeszcze jedna teoria, zgodnie z którą to komety są źródłem pochodzenia tego zjawiska. Jednak bez zbadania powierzchni Księżyca nie można wyciągnąć ostatecznych wniosków.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.