Święte oburzenie Lewiatana

Opublikowano: 26.06.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2

Komisja Ustawodawcza Senatu, przyjęła nowelizację Kodeksu pracy, za którą optowała Państwowa Inspekcja Pracy, a w myśl której pracodawcy mieliby przygotowywać harmonogramy czasu pracy, co ograniczyłoby samowolkę, jaką zafundował im w tej kwestii Sejm.

Jednak według Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, nowelizacja uderza w święty dogmat elastyczności. “Harmonogramy niesamowicie usztywnią organizację i planowanie pracy, bo muszą być przygotowane co najmniej na miesiąc i przekazane pracownikowi co najmniej na tydzień przed rozpoczęciem przez niego pracy” – stwierdza oburzona ekspertka Lewiatana, Grażyna Spytek-Bandurska.

Niewątpliwie “‘ekspertom” Lewiatana marzy się, aby pracownik nie miał własnego życia, lecz jedynie czekał na dwóch łapkach na skinienie pracodawców.

Źródło: Władza Rad

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
jestemtu
Użytkownik
jestemtu

Lewiatan – W literaturze chrześcijańskiej Lewiatan jest często wyobrażeniem Szatana, zagrażającym istotom stworzonym przez Boga i próbującym je pożreć.

Myślę że nazwa tej organizacji jest adekwatna do co pisze o niej biblia :)

Ten twór ma jedynie ciągłe roszczenia względem pracowników( dążące do wykrwawienia), negujący jego prawo do czasu wolnego i samostanowienia co z tym czasem zrobić. Marzą im się niewolnicy, ubezwłasnowolnieni, którzy są ich własnością i są na każde wezwanie.

Nie słyszałem aby przedstawili lub poparli jakikolwiek zapis mający polepszyć byt pracowniczy.

beth
Użytkownik
beth

Stanowczo zgadzam się z opinią poprzednika. Owa organizacja tzw pracodawców wyniszcza swoich poddanych !

Atman
Gość
Atman

Proponuję osobom piszącym w klimacie powyższym skonfrontować swoje opinie z rzeczywistością po drugiej stronie (pracodawcy, osoby zarządzające, tworzący miejsca pracy), z którą zmierzają się codziennie w tym kraju cudów i wolnej amerykanki ze strony urzędników interpretujących przepisy, nie biorących odpowiedzialności za swoje decyzje skutkujące niszczeniem pozytywnych inicjatyw przedsiębiorczości. Temat bardzo obszerny i wielowątkowy… Wbrew obiegowym opiniom jest wielu uczciwych przedsiębiorców, którzy dbają o pracowników i tworzą miejsca pracy. Wspólnie z rzetelnymi pracownikami tworzą dobrobyt tego kraju, jednak przy rozrośniętym aparacie urzędniczym i absurdalnych niejednokrotnie przepisach te resztki firm próbujące stopniowo są eliminowane.

Atman
Gość
Atman

korekta powyższego wpisu:

…te resztki firm próbujące funkcjonować w groteskowych realiach są stopniowo eliminowane.

Outlaw
Użytkownik
Outlaw

i przejmą nas korporacje. Amen.

ciociababcia
Użytkownik
ciociababcia

Lewiatan powstał w 2005 r w oparciu o fundusze MFW. Ojcem chrzestnym jest Soros. Kto dał pieniądze, ten rządzi…

lboo
Użytkownik
lboo

@ciociababcia: Skoro to dziecko Sorosa, to nazwa jest adekwatna.
A już dawno się zastanawiałem kto wymyślił tą nazwę.

Konter
Użytkownik
Konter

Ci urzędnicy to by wszystko chcieli kontrolować. Godziny pracy powinny być uzgadniane pomiędzy pracodawcą a pracownikiem, po co ingerencja osoby trzeciej? To pracownik nie jest w stanie zadbać o siebie? Poza tym pracodawca nie jest w stanie wyznaczać godzin pracy pracownikom na miesiąc przed, ponieważ wszystko może zmienić się w przeciągu kilku dni! To jest oczywiste, że pracodawcy nie powinni nadto wykorzystywać swoich pracowników, ale nie tędy droga!

Problem istnieje ponieważ pracodawcy bardziej myślą o swoich kieszeniach, niż o pracownikach. Z drugiej strony pracownicy bardziej dbają o swoja kieszeń niż o siebie samych, dlatego godzą się na takie traktowanie, a nie inne.

jestemtu
Użytkownik
jestemtu

@Konter
Z tymi pracownikami to może nie do końca tak.
Kilka razy spotkałem się ze stwierdzeniem – na twoje miejsce jest 5 chętnych. Wielu pracowników po tej groźbie(bo jest to grożenie zwolnieniem) spuści głowę i milczy. Stąd podejście do pracodawcy jak do wroga. Wiadomo że nie wszyscy kochają swoją pracę, ale ciągłe obostrzenia dyscypliny, wymagania, w zamian za psie pieniądze, nie powodują iż pracownik zacznie pałać miłością do swojego “ciemiężcy”. I koło się zamyka.

Pracodawcy (nie wszyscy, ale spora część) traktuje swoją firmę jak obóz pracy i w ich mniemaniu pracownik powinien być wdzięczny że pozwolili mu pracować.

Odrobina kompromisu z obu stron i mogłoby być dużo lepiej, ale to raczej utopia.

aZyga
Użytkownik
aZyga

Jaka płaca taka praca – i to zdanie powinni mieć pracodawcy w głowie.

Bartek
Użytkownik
Bartek

A prezydentem Lewitana jest nie jaka pani H. Bochniarz. w wiki jest o nie co nieco