Świętą górę Uluru oficjalnie zamknięto dla turystów

Opublikowano: 10.11.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 604

Władze Australii, pod koniec października, oficjalnie zakazały wspinaczki na świętą górę Uluru, czczoną przez rdzennych mieszkańców tego kontynentu, Aborygenów. Ten kto nie zdążył się na nią wspiąć, nie będzie już mógł tam po prostu pojechać.

Ministerstwo Środowiska Australii wyjaśnił, że decyzja ta została podjęta zgodnie z życzeniem rdzennej ludności tego regionu. Poinformowano, że zakaz ten będzie już na stałe.

Za bezprawne próby wspinaczki na Uluru śmiałków mogą spotykać grzywnę w wysokości do 10 000 dolarów australijskich. Zapowiedziano, że w tym obszarze zostaną wzmocnione patrole.

Płaska góra z czerwonego piaskowca znajduje się w centralnej części Australii. Skała jest święte dla lokalnego plemienia Anangu. Mieszkańcy twierdzą, że istnieje wiele legend związanych z Ulutu i jej podnóżami.

Turyści zaczęli odwiedzać Uluru od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Sama góra została nawet wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W 1985 roku została przekazana na własność plemieniu Anangu, którego władze postawiły szereg wymagań, aby rezerwat zachował swój charakter.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ