Świątynia Szatana w armii USA

Opublikowano: 18.10.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 59

Sataniści z elitarnej Akademii Marynarki Wojennej USA będą mieć prawo do zgromadzeń, ale nie będą odprawiać „mszy” – poinformowała rzeczniczka akademii Alana Garas.

https://www.youtube.com/watch?v=2MV9IAZUW3Y

Wcześniej w Internecie pojawiła się kopia wewnętrznego maila, w którym administracja informowała, że studentom-satanistom pozwolono odprawiać „msze”.

Rzeczniczka akademii, którą cytuje periodyk „Military Times”, podkreśliła jednak, że nie ma mowy o „czarnej mszy”. Jak dodała, e-mail został wysłany bez zatwierdzenia ze strony dowództwa.

„Grupa gwardzistów morskich, których wierzenia odpowiadają nauczaniu kościoła satanistycznego, poprosiła, by znaleziono miejsce, gdzie mogą się gromadzić, aby omawiać i dzielić się swoimi przekonaniami religijnymi.

„Poprosili o miejsce do zajęć grupowych, a nie do odprawiania mszy satanistycznej” – powiedziała rzeczniczka akademii zaznaczając, że kościół o nazwie Świątynia Szatana został oficjalnie uznany za organizację religijną.

Świątynia Szatana (Satanic Temple) została zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych w 2013 roku. Jak twierdzi organizacja, używa symboli satanistycznych do propagowania równości, sprawiedliwości społecznej i sekularyzmu. Członkowie kościoła zaprzeczają, że oddają cześć szatanowi – złemu duchowi, opisanemu w świętych księgach wielu religii dodając, że wykorzystują tylko wizerunek diabła jako symbolu indywidualizmu.

Akademia Marynarki Wojennej USA w Annapolis (stan Meryland) została założona w 1845 roku. Jej absolwentami byli słynni amerykańscy działacze polityczni i wojskowi, między innymi Jimmy Carter i senator John McCain.

Na podstawie: MilitaryTimes.com
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o