Święta nie dla bezdomnych w Bostonie w USA

Opublikowano: 26.12.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Departament bostońskiej rady miejskiej, odpowiedzialny m.in. za rozwiązywanie problemów mieszkaniowych, wykazał się z okazji świąt Bożego Narodzenia bezdusznością.

23 grudnia jego przedstawiciele władz w Bostonie nawiedzili bezdomnych zamieszkujących w miejskich schroniskach. Nie po to, by złożyć życzenia, lecz po to, by przekazać nakaz wyrzucenia choinki. Oficjalny pretekst to kuriozum — sztuczne drzewka uznano za zagrożenie pożarowe.

Nie zważając na prośby mieszkańców schronisk i płacz dzieci, urzędnicy bezzwłocznie wyrzucili „niebezpieczne” choinki do śmietników. Zabronili również bezdomnym zawieszenia w świąteczne dni choćby symbolicznych ozdób. Powołując się na nikomu nieznane „zasady”, nie przyjmowali żadnych argumentów – nawet takich, że w poprzednich latach choinki były i nie wywołały żadnej katastrofy. Większość bezdomnych wykonała bezsensowną decyzję. Gdyby bowiem trzykrotnie odmówili podporządkowania się poleceniom miejskich urzędników, straciliby prawo do jakiejkolwiek pomocy ze strony samorządu.

Zapytany o komentarz przedstawiciel urzędu stwierdził, że nie będzie odnosił się do pojedynczych przypadków, może jednak zapewnić, że jego instytucja ma na celu wyłącznie dobrobyt, godność i bezpieczeństwo bezdomnych.

Tak wygląda słynny American Dream AD 2015.

Autorstwo: AR
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
sandvinik
Użytkownik
sandvinik

na razie American Nightmare, oby nie okazało się że końcówka tego filmu to gatunek gore.

mint
Użytkownik
mint

Pierwsze dwie notki, jakie znalazłem na ten temat na amerykańskich stronach, są z 21 i 22 grudnia. Nie może więc być prawdą to, że “23 grudnia […] przedstawiciele władz w Bostonie nawiedzili bezdomnych”.
http://www.wcvb.com/news/bah-humbug-state-takes-christmas-trees-from-homeless/37087800
http://www.salemnews.com/news/local_news/hotel-homeless-told-to-chuck-faux-christmas-trees/article_a1322908-0f05-58af-bab7-600627cb36b0.html

“urzędnicy bezzwłocznie wyrzucili „niebezpieczne” choinki do śmietników” – nakazali ich wyrzucenie mieszkańcom, niczego sami nie wyrzucali.
Jedna z notek kończy się zdaniem: “Artificial, non-flammable trees, however, are now allowed inside the hotel.” czyli “Sztuczne, niepalne choinki są jednakże obecnie dozwolone wewnątrz hotelu”. Z paru wcześniejszych zdań wynika, że urzędnicy kazali pozbyć się choinek, które są niebezpieczne pod względem ppoż., a pozwolili używać choinek i ozdób. które nie stwarzają niebezpieczeństwa pożarowego.
http://www.whdh.com/story/30816007/homeless-family-living-in-hotel-says-inspector-forced-them-to-throw-away-christmas-tree

Główna postać tego newsa, występująca na zdjęciach i filmach Michelle McCullough, bezdomna mieszkająca w tym hotelu z pięciorgiem dzieci i matką, została zaproszona w środę 23 grudnia (2 dni po aferze choinkowej) do mieszkania, w którym będzie mieszkać od stycznia:
http://www.salemnews.com/news/local_news/hotel-homeless-family-gets-a-christmas-tree-after-all/article_1f6df0ea-c59d-5a3b-9419-85b751f2a9d6.html

Czyli… Durni urzędnicy prawdopodobnie nakazali wywalenie choinek nieposiadających jakichś amerykańskich certyfikatów ppoż., pani Michelle zadzwoniła do paru gazet, pokazała się reporterom i 2 dni później dostała już klucze do nowego własnego mieszkania. Więc American Dream ciągle działa, a strajk.eu to krynica obiektywizmu.

mint
Użytkownik
mint

Aha, jeszcze coś.
“przedstawiciele władz w Bostonie nawiedzili bezdomnych zamieszkujących w miejskich schroniskach”
Nie w schroniskach. Amerykańskie gazety piszą o tylko jednym miejscu i nie jest to schronisko, lecz hotel. Za pobyt 174 rodzin w tym hotelu miasto płaci 5,2 mln USD rocznie, 2.500 dolarów miesięcznie za rodzinę, t.j. 40% więcej, niż rynkowa cena wynajmu “dwusypialnianego” mieszkania:
http://www.salemnews.com/news/local_news/selectmen-danvers-to-spend-k-on-homeless-this-year/article_05122f93-5f88-5467-bf45-ad1f5aa5d434.html