Świat się buntuje przeciw kapitalizmowi

Opublikowano: 30.10.2019 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1574

Kryzys w Ekwadorze, milionowe manifestacje w Chile, zamieszki w Iraku, protesty na Haiti, a wcześniej cykliczne demonstracje Żółtych Kamizelek, demonstracje w Sudanie, bunt w Algierii. Z całego świata płyną wiadomości o protestach, podczas których ludzie nie tylko żądają odejścia tego czy innego nieudolnego czy skorumpowanego przywódcy, ale domagają się, by zmieniać cały system. Mają przekonanie, że w dotychczasowym żyć się już nie da. Co wspólnego mają te bunty, powtarzające się z narastającą częstotliwością? Rozmawiają Małgorzata Kulbaczewska-Figat i Jerzy Szygiel, autorzy portalu „Strajk”, poszukując również odpowiedzi na pytanie, jakie będą konsekwencje kolejnych wystąpień, które – obok ogromnej złości i desperacji uczestników – łączy także brak wyraźnego kierownictwa, a nawet brak wizji: co dalej, gdy system już padnie?


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fenix 31.10.2019 07:10

    Prawda, zmiana systemu . Świadomość ludzi wzrasta . Władza udziałem odpowiedzialnych ludzi staje się faktem. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.