Świadomość społeczna.

Opublikowano: 17.06.2021 | Kategorie: Publicystyka, Publikacje WM, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 1772

Słuchałem ostatnio pięknego kazania młodego księdza, który przekonywał wiernych, że nie powinni wierzyć we wszystko, że niedługo ludzie mądrzy nie będą mogli się wypowiadać żeby nie dyskryminować ludzi głupich itd. Kazanie pełne pięknej prawdy zakończyło się niestety „jedyną drogą jaką jest Chrystus i wspólnota kościoła”. Strasznie mnie to rozbawiło, aż musiałem się pochylić ukrywając swoje niepohamowane rozbawienie, żeby nie zrobić przykrości wiernym wokoło.

Coś pięknego, dokładnie tak działa ten system, nawet jeśli myślisz, że udało ci się zmienić, to tylko podłączasz się pod inny aspekt świadomości społecznej. Nie jest aż tak istotne czy będziesz po prawej, czy lewej, ważne żebyś cały czas nie szedł drogą swoją, tylko wykonywał pewien rytuał będący jedynie namiastką życia. Abyś żył w dualizmie, w którym wita cię uśmiechnięty, kochający i miłościwy Chrystus, ale wraz z nim tylnymi drzwiami wkracza ogień piekielny i wieczna kara. Nieważne jakim sposobem – nieważne w co uwierzysz i czego się przestraszysz, ważne, abyś czuł lęk.

Zawsze będąc spokojny znajdziesz sposób, żeby ominąć wszystkie przeszkody. Zawsze znajdziesz sposób, aby zignorować zakazy i nakazy. Jak pokonasz lęk, gdy zaczniesz śmiać się ze wszystkich starań starych zasad i oporowi przed naszym wielkim przebudzeniem.

Żyjemy w świadomości społecznej, według zasad jakie nam wpojono. Dzięki metodzie kija i marchewki utworzono nasze światopoglądy. Dzięki inżynierii społecznej jesteśmy sterowani i posłuszni, a nawet sami uczestniczymy w podłączaniu innych do świadomości społecznej. Żyjąc w świadomości społecznej mamy zamkniętą drogę do samoświadomości. Właśnie po to jest lęk, dlatego niezliczone rzesze strategów i ich żołnierzy zrobią wszystko, żebyśmy nie wyrwali się z świadomości społecznej i nie tworzyli z nimi takich czy innych horrorów.

W Polsce najogólniej ludzi podzielono poprzez religię na wierzących i nie wierzących, głębszy podział istnieje w TVN i TVP, a jedni i drudzy trzęsą się ze strachu przed pandemią. Obok nich są ci, co nie wierzą w pandemię, ale za to trzęsą się ze strachu przed szczepionkami. Gdzie by nie spojrzeć w prawo, lewo górę czy dół, wszyscy się czegoś boją.

Usuń lęk, który powstrzymuje cię od poznania siebie i zrozumienia siebie. Masz wszystko i jesteś wszystkim. Nie będzie już mieć znaczenia czy za chwile zabraknie wody, zabraknie co robić. Nieważne czy w kolejnej fali ludzie będą ślepnąć, głupieć czy wyrastać im będzie trzecia ręka. Nieważne czy wybuchnie wojna, albo napadnie nas UFO. W kontakcie z wyższym ja kupisz szampana i polecisz przywitać się z obcymi i okaże się, że szaraki uznały cię za tak miłego gościa, że zmienią misję „inwazja” w misję „wakacje”.

Spokój i samoświadomość swojego istnienia to nowa wibracja Ziemi, to przemiana, w obawie przed którą ludzie przywiązani do starych zasad zrobią wszystko, żebyś się bał i żeby tę zmianę zatrzymać. Prawda jest jednak taka, że razem z nimi umierać będą stare zasady. Tak jak kiedyś przestaliśmy tłuc dzieci, traktować żony jak własność, tak teraz świadomość społeczna przestanie być tą jedyną.

Zobacz na rodziców i ich stosunek do dzieci na przestrzeni tylko ostatnich trzech pokoleń i porównaj. Pomyśl ile miłości dostałeś od rodziców ty, a ile przekazujesz dalej. To jest zmiana, której boją się wielcy tego świata. Nie jest pięknie, gdy patrzysz na świat tak jak zawsze, świat zawsze spada w nowy koniec świata – tak tu już jest, ale jest, bo nas to bawi i pociąga. Ludzie kochają zadawać sobie ból, bo czują wtedy, że żyją. Czym byłoby życie bez bólu, wszak bez bólu nie ma jego przeciwieństwa – przyjemności. Takie koło, w którym skoro jest A, to niestety musi być B, tak działa wspólna świadomość, świadomość społeczna dla przeżywania której pozwoliliśmy sobie zapomnieć o nas samych.

Niby ciągle jesteśmy głównym aktorem tego filmu, ale przeżywamy go poprzez interpretację reżysera, a to my jesteśmy reżyserem, aktorem a nawet filmem samym w sobie.

Autorstwo: Punkt Zero
Źródło: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. janpol 18.06.2021 02:52

    Bardzo ciekawe obserwacje. Mam podobne zdanie i przemyślenia. Często w dyskusji z ludźmi, którzy nie rozumieją, że to “…dzięki metodzie kija i marchewki utworzono nasze światopoglądy…”, po upewnieniu się, że mam do czynienia z “chrześcijaninem”, pytam “dlaczego grzeszysz” bo marnujesz dary Boże, czyli rozum i wolną wolę. Niestety wielu (zbyt wielu, powiedziałbym nawet, że ogromna większość!) nadal nie rozumie o co mi chodzi. Też większość nadal nie rozumie, że “samozwańcze elytki wadzuni” stosują, znaną od tysiącleci zasadę divide et impera. Tu aktualny dowód gdzieś tam przez kogoś “wynaleziony”: https://obrazkowo.pl/4b99c0273c919a3fb6c0aae5203ea8de/Divide-et-impera

  2. Punkt Zero 18.06.2021 10:33

    @janpol
    Polecam książkę “Wyspa” Haxley’a to jedna z ciekawszych książek jakie czytałem.
    Bardzo dobrze się czyta i daje dużo do myślenia, prezentując odmienny sposób widzenia społeczeństwa w jakim żyjemy a w jakim byśmy mogli żyć a zawiera też dwa fragmenty mocno wpływające na osiągnięcie stanu medytacyjnego podczas lektury, na prawdę super pozycja.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.