Świadków Jehowy uznano za organizację ekstremistyczną

Opublikowano: 21.04.2017 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 462

Sąd Najwyższy Rosji uznał wczoraj Świadków Jehowy za organizację ekstremistyczną i zakazał jej działalności na terytorium kraju.

Sąd Najwyższy Rosji skonfiskował również majątek Centrum Zarządzającego Świadków Jehowy, działalność którego została uznana za ekstremistyczną – przekazuje korespondent Ria Novosti z sali sądowej.

“Majątek organizacji Świadkowie Jehowy zostanie skonfiskowany na rzecz państwa” – powiedział sędzia Jurij Iwanienko.

Centrum Świadków Jehowy może odwołać się od orzeczenia sądu, składając apelację — w takim przypadku wyrok nie będzie na razie prawomocny.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. polach 21.04.2017 17:19

  Brawo:) a kiedy u nas? ich pogonią???

 2. maciek 21.04.2017 22:43

  Putin od samego początku ich zwalcza. Praktycznie od kilkunastu lat prowadzą w Rosji nielegalną działalność. Teraz się okazało że zgromadzili nielegalny majątek.

  We Francji teoretycznie są nielegalni. W Polsce chyba ostatnio zarejstrowali się jako kościół…

 3. maciek 21.04.2017 23:18

  Po upadku komuny zarejstrowali się w Polsce jako gmina wyznaniowa. To jest rejestracja dla małych ośrodków wyznaniowych od 15 do 99 członków. Powyżej 100 mogliby zarejstrować się jako kościół. Czemu tego nie zrobili mając kilkadziesiąt tys.członków? Ponieważ musieliby przedstawić statut, a ich jest sprzeczny z prawemRP. We Francji sąd orzekł w sprawie chłopca, który zmarł z powodu braku przetoczenia krwi… Nie pamiętam dokładnie. Tego wyroku ale uznaje się go za precedensowy…

 4. maciek 22.04.2017 21:14

  @ south wind
  Nie upieram się przy tych informacjach. Niw mam też wyrobionego poglądu na temat odłamów badaczy pisma. Kiedyś zaciekawiło mnie kilka wątków kulturowych.

  Polecam kilka artykułów na racjonalista.pl

  Powiedziałem kilku jehowym, co przeczytałem na ich temat – zaniemówili. Okłamałem, że przychodzę do nich z Królestwa Niebieskiego – zaniemówili. Co by o nich nie powiedzieć dobrego, lub złego – mam wrażenia osobiste że mają wyprane mózgi jak w sekcie. Oczywiście mogę się mylić. Może to my mamy wyprane…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.