Sumerowie – narodziny człowieka

Opublikowano: 12.05.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 578

Sumerowie opisali stworzenie człowieka. W tym celu posłużyłem się eposem “Atra-hasis”, który w początkowych wersach zawiera historię powstania cywilizacji w dorzeczu Tygrysa i Eufrata oraz stworzenie przez bogów człowieka. Z treści eposu wynika jasno, że cywilizacja powstała przed pojawieniem się człowieka, że nad jej narodzinami pracowali ciężko sami “bogowie”, którzy w końcu zbuntowali się przeciwko istotom wyższym w hierarchii istot pozaziemskich. Owocem buntu byli ludzie- robotnicy, którzy musieli przejąć ciężkie prace wykonywane dotychczas przez bogów Igigi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o