Substancje chemiczne zagrażają rozwojowi mózgu dziecka

Opublikowano: 21.01.2017 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 311

Dziesiątki naukowców, pracowników służby zdrowia i promotorów zdrowia dzieci apeluje o zwrócenie większej uwagi na rosnącą liczbę danych wskazujących, że wiele pospolitych i powszechnie dostępnych związków chemicznych zagraża rozwojowi układu nerwowego płodów i dzieci w każdym wieku.

Profesor toksykologii dr Susan Schantz z Uniwersytetu Illinois oświadczyła, że podobnie jak ołów, rtęć i metale ciężkie, najbardziej niepokojącymi substancjami chemicznymi są fosforoorganiczne pestycydy stosowane w rolnictwie i domowych ogrodach, ftalany zawarte w środkach farmaceutycznych, tworzywach sztucznych i produktach higieny osobistej, środki zmniejszające palność, znane jako polibromowane etery fenolowe, oraz zanieczyszczenia powietrza powstające podczas spalania paliw kopalnych i drewna.

„Te związki chemiczne są wszechobecne, nie tylko w powietrzu i wodzie, ale w codziennych produktów konsumenckich, których używamy w naszych domach i nakładamy na nasze ciała” – powiedziała Schantz. – „Należy ograniczać ryzyko kontaktu z tymi toksycznymi substancjami chemicznymi, aby chronić dzieci”.

Tłumaczenie: Nexus
Źródło oryginalne: ScienceDaily.com
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Wyższy poziom życia, czyli większe ,,uplastikowienie,, rzeczywistości powoduje wzrost liczebności debilowatych obywateli uSSa :)

dfg
Użytkownik
dfg

Chemia może się schować. Największych uszkodzeń mózgi doznają za sprawą kanału tv choćby takiego jak najbardziej znana tv muzyczna.