Stworzono paszporty covidowe w mikroczipie

Opublikowano: 22.12.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2081

W Szwecji opracowano mikrochipy wielkości ziarnek ryżu, na których rejestruje się dane dotyczące szczepień przeciwko koronawirusowi. Układy wykorzystują komunikację Near Field Communication (NFC). Firma twierdzi, że procedura jest całkowicie odwracalna.

Według „South China Morning Post” implant podskórny NFC umożliwia odczyt danych za pomocą gadżetu. Twórcy twierdzą, że procedura wprowadzania chipa pod skórę jest bezpieczna i bezbolesna. Urządzenia są wszczepiane w ramię, między łokciem a ręką, lub między kciukiem a palcem wskazującym.

„Jest to wszechstronna technologia, którą można wykorzystać do różnych celów. Bardzo wygodnie jest mieć zawsze dostępny paszport covidowy” – powiedział w rozmowie z „Ruptly” Hannes Sjoblad, główny specjalista firmy.

Maleńki implant został opracowany przez firmę Epicenter. Można tam przechowywać nie tylko dane o szczepieniach i przebytych chorobach, ale także dokumenty biurowe, dane z kart podróżnych czy karnety na siłownię.

Wcześniej firma Three Square Market z siedzibą w Wisconsin była pierwszą firmą w Stanach Zjednoczonych, która w sierpniu 2017 r. zaoferowała swoim pracownikom podobne bezpłatne implanty z mikrochipami.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 22.12.2021 17:20

    To jest cecha charakterystyczna współczesnego człowieka: dla wygody jest w stanie wyrzec się swojego człowieczeństwa!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.