Strzelanina w Odessie w USA

Opublikowano: 01.09.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 12

Pięć osób zginęło, a kolejne 21 zostało rannych podczas strzelaniny w mieście Odessa w Teksasie. Kolejna już strzelanina miała miejsce na drodze łączącej miasta Midland i Odessę.

Początkowo policja uważała, że strzelało dwóch napastników, ale później okazało się, że była to jedna osoba. Udało się ją zabić. Policja zidentyfikowała podejrzanego jako „białego mężczyznę w wieku około 35 lat”. Porwał on samochód pocztowy. Motywy zbrodni są nadal nieznane. Nie wiadomo również, z jakiej broni strzelał.

Prezydent USA Donald Trump powiedział, że został poinformowany o incydencie, organy ścigania prowadzą dochodzenie.

Wiceprezydent USA Mike Pence powiedział dziennikarzom, że Trump ściśle monitoruje sytuację i nadal zamierza współpracować z Kongresem w celu podjęcia kroków dla rozwiązania tego problemu.

Strzelanina w Teksasie miała miejsce niecały miesiąc po dwóch innych tragediach w El Paso w Teksasie i Dayton w Ohio. Wówczas zginęło 31 osób, a ponad 50 zostało rannych.

Każda taka strzelanina wywołuje publiczną debatę w Stanach Zjednoczonych na temat przechowywania i używania broni. Trump nazwał te incydenty zbrodnią przeciwko ludzkości.

Prezydent polecił Departamentowi Sprawiedliwości współpracować z lokalnymi władzami i firmami internetowymi w celu wykrycia ekstremistów przed popełnieniem przestępstwa.

Ponadto poinstruował Ministerstwo Sprawiedliwości, aby opracowało poprawki do ustawodawstwa w dziedzinie zdrowia psychicznego w celu skuteczniejszej identyfikacji potencjalnych zabójców niepełnosprawnych umysłowo. Trump wyraził również gotowość do podpisania ustawy o dokładniejszej weryfikacji danych osobowych osób, które kupują broń, na wypadek, gdyby przeszła w Senacie.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 2,60 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o