Strzelanina w amerykańskiej bazie wojskowej

Opublikowano: 17.07.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Napastnik uzbrojony w broń otworzył wczoraj ogień do żołnierzy piechoty morskiej w mieście Chattanooga w stanie Tennessee. Incydent miał miejsce w bazie rezerwistów amerykańskiej marynarki wojennej oraz w wojskowym centrum rekrutacyjnym. Zginęło 5 osób, wraz z napastnikiem.

Służby podejrzewają, że atak na amerykańskich żołnierzy mógł mieć związek z islamskim terroryzmem. Lokalny prokurator określił go jako akt krajowego terroryzmu. Świadkowie twierdzą, że 24-letni Muhammad Youssef Abdulazeez najpierw otworzył ogień w stronę centrum rekrutacyjnego, lecz podczas tego ataku nikt nie został ranny.

Mężczyzna poruszał się samochodem i udał się kilkanaście kilometrów dalej do bazy rezerwistów amerykańskiej marynarki wojennej, gdzie otworzył ogień. Zanim napastnik został zastrzelony, zdołał zabić czterech żołnierzy oraz zranić trzy kolejne.

Służby badają obecnie, czy Abdulazeez został zainspirowany organizacjami terrorystycznymi, takimi jak ISIL. Co ciekawe, znajomi mężczyzny nie mogą wyjść ze zdziwienia i opisują go jako spokojnego, mądrego i porządnego człowieka, który ich zdaniem nigdy nie dopuściłby się do podobnego czynu.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
herstoryk
Gość
herstoryk

Prokurator może sobie określać. Nawet zgodnie z dość ogólnikową definicją terroryzmu jest to akcja mająca na celu zabijanie cywili dla zastraszenia społeczeństwa. Atak na obiekt wojskowy i aktywnych żołnierzy powinien być zakwalifikowany jako partyzantka. Nie miałoby to jednak niezbędnego dla Imperium efektu propagandowego, a tzw. szary obywatel nie jest skłonny rozdzielać włos na czworo.

Nawet spokojnemu i mądremu człowiekowi może odbić po zapoznaniu się ze wspaniałymi skutkami niesienia demokracji Bliskiemu Wschodowi przez USA i ich wasali.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ