Strzelanina podczas parady wojskowej w Iranie

Opublikowano: 23.09.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2409

Na wczorajszej paradzie wojskowej w mieście Ahwaz doszło do strzelaniny. Kilku uzbrojonych napastników otworzyło ogień w kierunku ludzi, zabijając co najmniej 25 uczestników i raniąc kolejne 53 osoby. Jest to jeden z najbardziej krwawych zamachów na irańskie siły zbrojne w historii.

W trakcie parady, czterej terroryści, którzy w jakiś sposób zdołali przemycić broń, w pewnym momencie zaczęli strzelać do tłumu. Na ich celowniku znaleźli się praktycznie wszyscy – od irańskich wojskowych i gwardzistów po dziennikarzy i cywilów. Spośród 25 zabitych, niemal połowa z nich to członkowie Gwardii Rewolucyjnej.

Wszyscy zamachowcy przebrani za żołnierzy zostali wyeliminowani. Atak trwał przez około 10 minut. Niedługo potem, do krwawego zamachu przyznało się zarówno ISIL, jak i lokalne ugrupowanie zbrojne, powiązane z miastem Ahwaz, które działa w podziemiu. Gwardia Rewolucyjna oraz władze Iranu niemal natychmiast zaczęły rzucać oskarżenia w kierunku swoich największych wrogów – Arabię Saudyjską, Izrael i Stany Zjednoczone.

Wczorajsza parada wojskowa upamiętniała zakończenie wojny iracko-irańskiej, która dobiegła końca w 1988 roku. W tamtych czasach, USA wspierały Irak w walce z jego sąsiadem, między innymi poprzez udostępnianie zdjęć satelitarnych, przedstawiających ruchy irańskich sił zbrojnych, a także poprzez wydanie cichej zgody na masowe użycie broni chemicznej do celów obronnych. Gdyby nie pomoc Stanów Zjednoczonych, Iran prawdopodobnie pokonałby Irak i zdobyłby jego stolicę, a tak wojna zakończyła się na zasadzie status quo ante bellum.

Jest to wysoce prawdopodobne, że zamach był dokładnie zaplanowany a terroryści otrzymali wsparcie z zewnątrz. Władze twierdzą, że przestępcy byli powiązani z izraelskim wywiadem i Stanami Zjednoczonymi, które próbują odizolować Iran na arenie międzynarodowej i zerwały porozumienie nuklearne, aby teraz zmuszać do podpisania drugiego, które uwzględnia także rezygnację z programu balistycznego. Przecież nikt inny, jak USA bombardują Iran sankcjami gospodarczymi i próbują podzielić irańskie społeczeństwo, a nawet otwarcie mówią o przewrocie.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: ZeroHedge.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.