Strzelają nawet do dzieci

Opublikowano: 05.03.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1830

W środę podczas demonstracji przeciwko przejęciu władzy w Mjanmie przez wojsko, siły porządkowe brutalnie rozpędziły ludzi, używając między innymi broni palnej, granatów ogłuszających i gazu łzawiącego. W ciągu jednego dnia zastrzelono 38 osób.

1 lutego w Mjanmie miał miejsce przewrót wojskowy. Armia zatrzymała wielu polityków, w tym prezydenta Wina Myinta i liderów rządzącej Narodowej Ligi na Rzecz Demokracji (NLD). Wojsko uznało, że listopadowe wybory parlamentarne zostały sfałszowane. Po przejęciu władzy wprowadzono na 12 miesięcy stan wyjątkowy i ogłoszono, że przeprowadzone zostaną nowe „uczciwe” wybory.

Tymczasem mieszkańcy coraz chętniej wychodzą na ulice i protestują przeciwko rządom junty wojskowej. W środę podczas demonstracji w wielu miastach w całym kraju, siły bezpieczeństwa rozpędzały ludzi i użyły ostrej amunicji, zabijając w sumie 38 osób, w tym kilkoro dzieci. Był to zdecydowanie najkrwawszy dzień. Od wojskowego zamachu stanu zginęło już co najmniej 50 osób, a ponad 1,2 ludzi zostało aresztowanych.

Jednak protestujący wciąż nie dają za wygraną. Światowe media donoszą, że w czwartek protestujący znów wyszli na ulice, a służby porządkowe rozbijają demonstracje bronią palną i gazem łzawiącym. Na chwilę obecną nie ma żadnych doniesień o nowych ofiarach śmiertelnych.

Wiele państw na świecie sprzeciwia się wydarzeniom w Mjanmie. Jednak na początku lutego, gdy Rada Bezpieczeństwa ONZ chciała potępić wojskowy pucz, Chiny i Rosja stanęły po stronie Mjanmy. Wygląda na to, że sytuacja w kraju będzie się jedynie pogarszać.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: CNN.com, DW.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.