Struny izraelskiego muzyka uznano za “niebezpieczne”

Opublikowano: 22.11.2018 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2046

Na warszawskim lotnisku skonfiskowano struny izraelskiego wiolonczelisty Amita Peleda. Według pracowników lotniska, muzyk mógł nimi kogoś udusić. Muzyk twierdzi, że po raz pierwszy w karierze spotkał się z taką sytuacją.

Znany izraelski muzyk Amit Peled opowiedział izraelskim mediom, że jego struny okazały się „zbyt niebezpieczne”, aby wziąć je na pokład samolotu.

Muzyk, który podróżuje z instrumentem od wielu lat, mógł spodziewać się bardziej wdzięcznego przyjęcia przez Lotnisko Chopina w Warszawie. Ale ochroniarze skonfiskowali jego zapasowe struny i grozili, że usuną komplet z jego 300-letniego zabytkowego instrumentu. Według ochrony muzyk teoretycznie mógłby użyć ich do uduszenia kogoś na pokładzie.

Peled opuszczał kraj po występie z Filharmonią Warszawską, kiedy zatrzymała go ochrona lotniska.

„Po raz pierwszy w życiu odebrano mi wszystkie struny na warszawskim lotnisku podczas kontroli bezpieczeństwa, twierdząc, że zabranie ich na pokład jest zbyt niebezpieczne… cóż, to pierwszy raz!” — napisał w e-mailu do Classic FM.

„Zawsze przewoziłem ze sobą zapasowy zestaw strun i nigdy nie zostałem poproszony o ich oddanie! Przynajmniej nie wzięli wiolonczeli, twierdząc, że nóżka może zostać użyta do dźgnięcia kogoś” — napisał.

Peled jest wiolonczelistą nominowanym do nagrody Grammy i profesorem w John Hopkins Peabody Institute.

Lotnisko Chopina nie wydało komentarza w tej sprawie.

Zdjęcie: Wistula (CC BY-SA 3.0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Spróbój pojechać do Izraela z pieczątką Arabii Saudyjskiej. To posiedzisz na ich lotnisku ładnych kilka godzin i rozmowe z kimś ze służb ci zapewnią przy wjeździe a przy wyjeździe kategorię 6 wlepią i tak dokładnego przeszukania i macania się spodziewaj, że ci się odechce.

Mimo to warto. Dobrze że wpóścili. Z pieczątką Iranu albo Syrii podobno nie wpuszczają wcale.

Z drugiej strony z pieczątką Izraela nie wiedziesz do sporej części świata Islamu, w tym Arabii Saudyjskiej. Dlatego Israel już nawet nie stępluje paszportów, daje niebieską karteczkę wjazdową.

wloczykij
Użytkownik
wloczykij

Niesamowite. Już ciekawszy byłby artykuł o ilości metanu w końskim g.wnie.

Kain
Użytkownik
Kain

Śmiech na sali koleś prawie że wnosi na pokład :linkę do duszenia ninja” i ma jakieś ALE… Żydom już całkiem się poprzewracało w ……… każdy sobie dopisze resztę;)

MvS
Użytkownik
MvS

Dodam, że wilonczelista miał przy sobie cztery narzędzia zbrodni, których mógł w niecnych celach użyć: dwoje rąk do porwania samolotu, jeden zestaw zębów do zamemłania Bogu ducha winnego stewarda oraz jeszcze inny przyrząd, którego zastosowanie mogłoby mieć tak fatalne skutki, że nawet nie śmiem go z nazwy wymieniać ;-)

Aida
Użytkownik

Pilnika metalowego też na pokład nie wniosę, choć służy do paznokci…