Struktura na Marsie wyglądająca jak logo ze „Star Treka”!

Opublikowano: 18.06.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 40

Marsjańskie pareidolie, czyli doszukiwanie się znanych kształtów w przypadkowych tworach natury, od lat budzą liczne kontrowersje. W obszarze zwanym Cydonia wypatrzono nawet ruiny piramid i wielkiej twarzy, która rozpalała umysły poszukiwaczy obcych cywilizacji przez kilka dekad. Tym razem należąca do NASA sonda kosmiczna Mars Reconnaissance Orbiter przesłała na Ziemię obraz struktury, która do złudzenia przypomina logo Gwiezdnej Floty z serialu „Star Trek”.

Obiekt znajduje się na równinie Hellas Planitia i jest zlokalizowany w ogromnym okrągłym kraterze na południowej półkuli Marsa. Specjaliści twierdzą, że aby powstał taki kształt potrzebne są trzy kluczowe elementy. Po pierwsze piasek, po drugie lawa, a po trzecie wiatr.

Naukowcy uważają, że to co widzimy to odcisk dawnych wydm w lawie. Mogą mieć rację, bo marsjańskie wydmy typu startrekowego wyglądają łudząco podobnie do znajdujących się na Ziemi wydm Barchan. One również wyglądają tak samo.

Zwolennicy astronomii muszą być często równocześnie fanami gwiezdnej sagi o Federacji Planet i perypetiach Gwiezdnej Floty z

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o