Strażacy nie gaszą pożarów, bo nie są zaszczepieni na COVID-19

Opublikowano: 18.08.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1253

Francja zmaga się z pożarami. Ogień wygonił z domów już ok. 50 tysięcy osób. W celu jego gaszenia pojechało 146 polskich strażaków z dwóch województw z 49 wozami. Tymczasem ponad 5 tysięcy francuskich strażaków pozostaje zawieszonych, gdyż nie przyjęli szczepionek przeciw COVID-19.

Politycy różnych partii zwrócili się do ministra spraw wewnętrznych Géralda Darmanina, aby umożliwiono przywrócenie do pracy zawieszonych strażaków. Członek Zgromadzenia Narodowego Francji (czyli ichniejszego parlamentu) Frédéric Boccaletti rzekł: „Jesteśmy ofiarą bezprecedensowych pożarów na naszym terytorium. Strażacy na ziemi są wyczerpani. Od kilku tygodni są poddawani próbie. Minister Spraw Wewnętrznych musi wziąć na siebie odpowiedzialność i pilnie przywrócić do pracy zawieszonych strażaków. W obliczu płomieni szczepionka nie chroni”.

Kwestia przywrócenia wspomnianych strażaków była poruszana w lipcu, acz nie zdecydowano się na ten krok. Teraz Francja zbiera tego owoce, gdy trawiące kraj pożary wymagają ściągania posiłków zza granicy (w tym z Polski).

Wiceprezes francuskiej Straży Pożarnej Norbert Berginiat sprzeciwia się pomysłowi przywrócenia zawieszonych strażaków. „Już mamy zbiorowy deficyt, jeśli będziemy mieli epidemię wśród naszych strażaków, to będzie wielka katastrofa. Ponowne wprowadzanie osób niezaszczepionych wiąże się z ryzykiem spłaszczenia naszej zdolności interwencyjnej. Dlatego może to być niebezpieczne”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: ShareInfo
Źródło: MediaNarodowe.com

17

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Baltazar Bombka 18.08.2022 09:09

  A strażacy z innych krajów to zaczipieni? Ponoć nie.

 2. bboyprezes 18.08.2022 09:29

  Głupoty ludziom wciskają, chyba na rękę jest im dodatkowy problem w postaci pożarów.
  A prawda taka, że bez kłucia każdy zdrowszy i bez problemów 🙂

 3. Krisnow 18.08.2022 12:23

  POLITYCY NA CAŁYM ŚWIECIE TO JUŻ ZWYKLI BANDYCI NA USŁUGACH GLOBALISTYCZNYCH INSTYTUCJI !!! ;/

 4. Szwęda 18.08.2022 18:47

  Mają pretekst żeby oprócz milionów ludzi, którzy na jesieni będą umierali i już umierają na śmiercionkę, także żeby spaliło się jak najwięcej lasów, żeby szlak trafił jak najwięcej plonów żywnościowych itd, itp!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.