Strażacy kilka razy dziennie pomagają w transporcie grubasów

Opublikowano: 05.06.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1947

Najnowsze dane opublikowane przez Home Office zatrważają – okazuje się, że każdego dnia strażacy uczestniczą w Anglii w transporcie ludzi otyłych, którzy bez ich pomocy nie byliby w stanie opuścić domu o własnych siłach. Eksperci mówią już o prawdziwej pandemii.

Dane opublikowane przez Home Office pokazują, że w zeszłym roku strażacy byli wzywani aż 2319 razy do pomocy innym służbom w transporcie nadmiernie otyłych ludzi. Tę tzw. „pomoc bariatryczną” oferowali oni przede wszystkim pracownikom pogotowia ratunkowego i funkcjonariuszom policji, którzy sami nie byli sobie w stanie poradzić z zabraniem ludzi z ich domów. Interwencje tego typu zdarzały się i w poprzednich latach, ale w ostatnim roku było ich wyjątkowo dużo – dość powiedzieć, że ich liczba wzrosła o 11 proc. w stosunku do roku 2021 i o 58 proc. w stosunku do roku 2020.

Niestety przypadki dotyczące tzw. ratownictwa bariatrycznego są coraz bardziej skomplikowane, co oznacza, że wymagają one coraz więcej sprzętu i personelu. W ciągu ostatnich dwóch lat aż w jednym na osiem tego typu incydentów uczestniczyły więcej niż cztery pojazdy, podczas gdy w latach 2019-20 takie przypadki dotyczyły „zaledwie” 8 proc. wezwań, a w latach 2018-19 – 6 proc. wezwań. Regionem, w którym w badanym roku doszło do największej liczby interwencji strażaków przy transporcie osób otyłych, była Kumbria, gdzie bariatrycznych akcji ratunkowych przeprowadzono 13 na 100 tys. mieszkańców. Na kolejnym miejscu znalazło się Surrey z wynikiem 10,1 na 100 tys. mieszkańców, a jeszcze dalej Kent z wynikiem 9,8 i Leicestershire z wynikiem 9,5.

Eksperci na Wyspach od dawna alarmują, że w Wielkiej Brytanii rośnie poziom otyłości – zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Pandemia otyłości jest szczególnie widoczna w najbiedniejszych regionach kraju, gdzie je się taniej i przez to często mniej zdrowo. Według badania przeprowadzonego w 2021 r., otyłych było aż 26 proc. dorosłych mieszkańców Anglii, w porównaniu z 15 proc. w 1993 r. Problem z nadwagą miało w 2021 r. 24 proc. osób w wieku od 25 do 34 lat, w porównaniu z 19 proc. dekadę wcześniej i 11 proc. w 1993 r. Z kolei w grupie wiekowej od 35 do 44 lat otyłych było w 2021 r. 27 proc. badanych, w porównaniu z 23 proc. w 2011 r. i 16 proc. w 1993 r.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. JedynaDroga 05.06.2023 10:31

    Można jeść tanio i zdrowo, wszystko zależy od chęci.

  2. Baltazar Bombka 05.06.2023 11:35

    A tymczasem wszelkie organizacje rekomendują obrzeranie się 5 razy dziennie wysoko węglowodanowym żarciem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.