Straż Graniczna wybudowała nowoczesny budynek dla cudzoziemców

Opublikowano: 11.10.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1324

Na terenie ośrodka dla cudzoziemców w Lesznowoli za blisko 41,5 miliona złotych wybudowano nowy budynek. Straż Graniczna nie ukrywa, że czterokondygnacyjny obiekt jest nowoczesny i zapewnia obcokrajowcom idealne warunki mieszkalne. Imigranci będą więc mogli korzystać z gabinetów lekarskich, dostępu do internetu czy klimatyzowanych sal lekcyjnych.

Nadwiślański Oddział Straży Granicznej pochwalił się inwestycją w swoich mediach społecznościowych. Ogółem nowy budynek na terenie ośrodka dla cudzoziemców w Lesznowoli koło Grójca kosztował ponad 41,5 mln zł, ma 5 tys. metrów kwadratowych powierzchni, liczy cztery kondygnacje i oferuje obcokrajowcom blisko 44 pomieszczenia mieszkalne.

Według służb „Ten nowoczesny budynek spełnia wszelkie wymogi, gwarantując pełne bezpieczeństwo osobom umieszczonym w ośrodku”. Każde ze wspomnianych pomieszczeń posiada więc węzeł sanitarny i jest przystosowane do goszczenia całych rodzin imigrantów. Mogą oni też korzystać z przestronnej stołówki z punktem do wydawania posiłków.

To nie koniec udogodnień. W każdym z pomieszczeń mieszkalnych, podobnie jak w salach lekcyjnych, znajduje się klimatyzacja. Dodatkowo młodzi imigranci mogą liczyć na „monitory interaktywne przeznaczone dla placówek oświatowych oraz laptopy”.

„Ponadto w budynku są zaplecza socjalne dla cudzoziemców przewidziane m.in. do przygotowywania lub podgrzewania posiłków, gabinety lekarskie z nowoczesnym zapleczem medycznym i urządzeniami medycznymi typu USG, sale komputerowe wraz z dostępem do internetu, świetlice, biblioteka i szereg pomieszczeń niezbędnych do zapewnienia wymaganej obsługi ośrodka i przebywających w nim cudzoziemców i personelu. Pomieszczenia przeznaczone dla cudzoziemców są wyposażone w tzw. bezpieczne okna bez krat” – chwali się Straż Graniczna.

Warto podkreślić, że dotychczas obcokrajowcy nie byli zadowoleni ze swojego miejsca pobytu. Od kilku miesięcy w Lesznowoli wybuchają strajki głodowe, których uczestnicy domagali się między innymi przeniesienia do otwartych ośrodków. Kolejny protest w placówce trwa zresztą od wczoraj.

Na podstawie: StrazGraniczna.pl, Interia.pl
Źródło: Autonom.pl

24

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.