Strajkujący rodzice nie posłali dzieci do szkół

Opublikowano: 11.03.2017 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3

W piątek w miastach i mniejszych miejscowościach w całej Polsce odbył się strajk rodziców, których dzieci zostały tego dnia w domach. Inicjatywę rozpoczęli rodzice z Zielonej Góry 10 stycznia, co miesiąc rozszerza się ona na kolejne ośrodki.

Obywatele, którzy nie posłali gimnazjalistów do szkół, zapewniają, że to nie wagary, a walka polityczna i próba wymuszenia na minister edukacji wysłuchania ich głosu. Co miesiąc przystępuje do niej coraz więcej miast.

“W szkole na 594 uczniów dziś przyszło tylko 270” – mówi w rozmowie z „Wyborczą” Melinda Tęcza, wicedyrektorka Gimnazjum nr 9 w Rzeszowie. “Najniższą frekwencję mamy w trzecich klasach. W dwóch klasach trzecich jest tylko po dwoje uczniów, to wiekowo dojrzalsze osoby, więc mają swoje zdanie na temat reformy. Choć blisko jest egzamin, to deklarują wsparcie dla nauczycieli. W jednej z klas pierwszych jest dziś tylko sześciu uczniów, a w jednej z drugich tylko pięciu” – wylicza Tęcza.

W Warszawie najwięcej pustych ławek było w wolskim gimnazjum nr 49, aż 74 proc. uczniów nie przyszło na lekcje, według danych ratusza w liceach frekwencja wyniosła 60 proc., w gimnazjach 70 proc. a w podstawówkach – 85. Nie wiadomo jednak, jak wiele nieobecności spowodowanych było przez strajk, a ile przez sezon przeziębieniowy. Większą skalę miał protest w Trójmieście, gdzie przyłączył się do niego prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, którego córka nie poszła do swojego gimnazjum. Do niektórych szkół tego typu przyszło zaledwie 10-15 proc. uczniów. Do protestu przyłączyły się także placówki z Krakowa i Śląska.

Poparcie społeczne w sprawie likwidacji gimnazjów i całej reformy, przegłosowej już przez Sejm, rozkłada się mniej więcej pół na pół. Związek Nauczycielstwa Polskiego zbiera obecnie podpisy pod obywatelskim wnioskiem o referendum w tej sprawie, zaś 31 marca ma się rozpocząć prawdziwy strajk szkolny, czyli odejście od biurek nauczycieli.

Autorstwo: JS
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Ludzi którzy wciągają w rozgrywki polityczne powinno postawić sie przed sadem, a nauczycieli do tego namawiających, rugować z zawodu. Szkoła to nie miejsce gier politycznych i obrony czyichś “koryt”. Niusprawiedliwiona nieobecnośc w szkole, jest WAGARAMI, i nie mozna usprawiedliwiac tejże “walką polityczną” Protesty mozna organizowac poza szkoła…

rumcajs
Użytkownik
rumcajs

A czy tuska, i innych ktos postawi przed sadem??? Nie “wyrywaj” zdań z kontekstu. Wiesz że szło mi o to że nie mozna wciagac uczniów, na terenie szkół w rozgrywki polityczne. Tym bardziej, że obrona “posadek” dyrektorów, i nieudolnych nauczycieli, to juz nie polityka a PRYWATA, a tam jest duzo takich przypadków.
W kazdym systemie władzy sa rozgrywki polityczne, i nie jest to przestepstwo, ale sa pewne granice. Zas prowadzenie takiej polityki poprzez tworzenie prawa pozwalającego na tworzenie i funkcjonowanie piramid, polityczne zezwolenie na okradanie ludzi w inne sposoby, dzika reprywatyzacja, to sa działanie nastyku kryminalnej działaności i polityki.

rumcajs
Użytkownik
rumcajs

jakich “instytucji??? jakich “specjalistów??, i organizacje “pozarzadowe” sponsorowane przez sosrsa, uznajesz za “łałtorytyty”????
Ja pisze o ŁAMANIU PRAWA, ty zas bronisz posadek dyrektorów, i nieudolnych nauczycieli. Kolego, nauczycieli, nawet tych co powinno sie ich wywalic z tego zawodu, chroni KARTA nauczyciela, co czyni takie “kogoś” praktycznie nieusuwałnym z zawodu, nawet jak nie nadaje sie do niego. Wyjściem jest, stworzenie szkół praywatnych, albo gminnych nie podlegających ogólnym przepisom, Wtedy nauczyciel pracuje na zwykłej umowie, i nie chroni go “karta”. Jednak takie szkoły to nadal mniejszośc. Zatem przy takich jak ta reformach, a to jest reforma odwracająca poprzednia nieudolna próbe przeflancowania do nas bez zastanowienie wzorców “zachodnich”, wójtowie, i dyrektorzy moga zgodnie z prawem pozbyc sie “nienauczycieli”. Jasne jest że inni wykorzystaja taka okazje w innym celu, ale najwiekszy lament czynia nauczyciele NAJSŁABSI, i dyrektorzy gimnazjó, bo czuja sie zagrożeni!!!
I wiem co piszę, bo moja kobieta byłą dyrektorem w szkole , najpierw podstawowej, potem gimnazjum, a na koniec “zespołu szkół”. Zatem z jej opowiadań i spotkaniami z tym srodowiskiem wiem co to sa za ludzie. Do domu przychodzili rodzice ze skargami na nauczycieli, że nie uczą dobrze, z prosba o przeniesienie do innej klasy, gdzie tego przedmiotu uczy lepszy nauczyciel!!!
Panie …odkrywco, może zanim coś nowu “odkryjesz” tu na forum, może zapoznaj sie lepiej z tematem, i nie dawaj sie zmanipulowac cwaniaczkom, jak te dzieciaki co nie poszły do szkoły.
I nie pisz tu o “inteligencji”, bo skoro nie kumasz tego, że tu idzie walka wszelkimi metodami z rządem, potrzebni sa totalnej “opozycji” tzw “porzyteczni idi…i”. Nie insynuuj, że jestes uosobieniem “inteligencji” wszystkich czyte;lników WM, i reprezentujesz tu za nich jedynie słuszne zdanie i poglady…
Zejdź człeku na ziemie…

rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Zawsze tak jest, że obrońcom tego że było, jak było, ktos kto wybiega zbyt daleko przemysleniami, lub działaniami, jest ich wrogiem. Tak było gdy ktos zauwazył, że ziemia jest kula…Także mozna było wymieniac dziesiatki “znakomitych” łałtorytetów”, tak samo było, gdy Kopernik zauwazył, że to ziemia kręci sie wokół słońca, a nie tak jak mysla “znamienite” organizacje i uldzie tamtego okresu. Tak samo było z wynalazca peńceliny, tak samo z wynalazca szepionek, tak samo z lekarzem co proponował mysie rak, bo sa przyczyna zgonów noworodków, itd. Takich przykładów w historii swiata sa setki.
Ja uczyłem sie w systemie, który ma byc przywrócony, a wszystkie moje dzieci w tym, który ma byc zniesiony.
Jak to rodzic, pomagałemw lekcjach, i zauwazyłem, że mnie uczono MYSLENIA, a ich ucza bezmyslnego wypełniania nakazów i zakazów , zero samodzielnej oceny.
Tak produkuje sie tania bezmyslna tanią siłę robocza przyszłego kraju kolonialnego.
I anegdotka….Wyobraź sobie że zyjesz w swiecie much, sa tam podobne organizacje co wymieniłęs… Muchy wiadomo czym sie zywia…. Na jednym krowim “placku” sa ich setki tysiecy…zatem na takiej łace sa ich miliony, a MILIONY nie moga sie MYLIĆ!!!!
Jaki z tego wniosek, mozna by wyciagnąc mysląc twoim tokiem??? Ano to co wydala krowa, jest najlepszym jedzeniem na swiecie, bo “miliony” nie moga sie mylic, tak samo jak “zacne” instytucje, organizacje itd. Historia jednak DOBITNIE pokazuje, że ci ludzie sa konserwatystami, boja sie utraty watpliwego autorytetu, dlatego utracaja wszystko co może zagrozic im, lub ich znajomym, albo wypełniaja posłusznie czyjes nakazy…
Zatem opinie tychże “ciał’ traktuje tak samo jak opinie tych co starali sie zatrzymac postep w nauce…
I jeszcze jedno, opinie na które sie powołujesz, szczególnie agend rzadowych, nie sa ich oficjalnymi opiniami, a pojednyńczych ludzi tam pracujacych.
Rada języka polskiego, to organizacja nauczycielska, zatem jej opinia może byc w obronie samych siebie, tak samo polskie towarzystwo pedagogiczne…
Wyniki badań pisa, moga byc w tej sytuacji tak samo wiarygodne, co badania producentów szczepionek nad wpływem rtęci na zdrowie szczepionego..
Zrozum, że ILOŚĆ nie oznacza JAKOŚCI…ze opinie te maja czasami zwiazek z działaniami antypolskimi, i antyrzadowymi, totalnej czerwono-lewackiej sitwy, której nie podoba sie Narodowy rząd polski….

Michal_Cieszewski
Użytkownik
Michal_Cieszewski

Cieszy mnie to, iż patologię w postaci gimnazjów się kończy. Uczyłem się w poprzednim systemie i wyrosłem na ludzi a ci, którzy teraz rosną sa w moich oczach upośledzonymi na umyśle bachorami, które nie myślą a oczekują wszystkiego od wszystkich. Cwaniactwo, krzyki, paskudne zachowanie, że o tym, że przez wiele lat od wielu osób słyszałem to samo: patologia, problemy etc. Jestem za tym żeby bezmyślnych nienauczycieli powyp… ze stanowisk. Jak ktoś kogoś zwalnia ze zwykłej firmy bo jest złym pracownikiem lub jest redukcja etatów to nikt nie krzyczy, tylko wszyscy razem mówią, że znajdzie inną pracę, że się nie nadawał, nie mają jak zaplacić, nikt mu nie współczuje, wręcz jak płacze to dostaje baty. To ja się w takim razie pytam skoro beznadziejni nauczyciele i ich etaty zostaną zlikwidowani to czemu mam im współczuć? Gdzie tu sprawiedliwość gdzie zwykły pracownik firmy nie może wyjść na ulicę protestować a banda palantów, która myśli, że jest od innych lepsza na siłę oczekuje od nas, że nadal bezcelowe stanowiska będziemy utrzymywać. Bo tak, za tępych nauczycieli płaci podatnik. Skoro są tacy zajefajni to czego się boją? Skoro tacy extra są to sobie znajdą pracę gdzie indziej bez problemu. Skoro zwykłemu pracownikowi się mowi, że jak się postara to znajdzie lepszą pracę bo jest mądry to czemu mam od nauczycielskiego frajesrstwa tego samego nie oczekiwać? Bezwartościowe wykształciuchy niech spier… I tyle.

Maximov
Użytkownik
Maximov

@All
Gardłujecie, spieracie się a przyczyna podstawowa protestów jest jedna: rząd nie liczy się z głosem obywateli i nie tyczy się to tylko tej ustawy.
Nasz system edukacji wymaga gruntownej reformy i czy będą, czy nie będzie gimnazjów, to niewiele zmienia.
Tyczy się to też uczelni wyższych, gdzie uczy się często nikomu nie potrzebnych w życiu bzdur i pozwala na zdobywanie tytułów ludziom, których IQ jest na poziomie szpadla ogrodowego.
Zadanie systemu edukacji jest oczywiste: przygotować dzieci do życia w społeczeństwie (i do życia w ogóle) oraz wyszkolić wartościowych ludzi, którzy będą NASZ kraj rozwijać.
Na koniec najważniejsze, smuci mnie bardzo wyzywanie się od trolli oraz wzywanie do likwidacji kont.
Przecież wymiana argumentów (najlepiej rozsądnych) jest podstawą wszelkiego porozumienia.
Nie róbcie tu Onetu.

rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Wspominałem poprzednio o “oporze” profesorów przed uznaniem prawd np: Kopernika, zatem panowie profesorowie, dzis sa tak samo “umoczeni” w walke polityczna, i próżni jak kiedys.
Przykład, tzw “falandyzacja” prawa, tez profesor, a jak adwokat kryminalisty tak interpretował prawo, aby słuzyło, wiadomo komu…
Sa naukowcy apolityczni, i sa “polityczni”, zatem ci drudzy, albo “odpłatnie’, albo koniunkturalnie wspieraja jakies rozwiazania.
Nie podoba mi się wiele co wyprawia pis, ale sa tez rozwiazania, które , moim zdaniem służa nam, polakom. Gdyby każda władza rezygnowała z jakichs rozwiazań, bo sa ludzie przeciwko, to nic by nie zrobiła, bo zawsze cos komus nie pasuje. Ja jestem przerazony, tym, że wielu dzisiejszym politykierom, nioe pasuje NIC, co wymysli rzad, a pasuje kazdy kto, nawet alimenciarz, aby dokopac władzy. powie, napisze to co im jest potrzebne/wygodne. To jest prosty. tucja polityczna. Przypominam o srodowisku tzw “feministek”. Ruch podobno apolityczny, walczacy o “prawa” kobiet, wytupał prezydenta, by potem owacjami przyjąc człowieka, który nie płaci alimentów, Były tam panie z tytułami profesorskimi!!!!! Zatek “prezes” stara sie rozgrywac “kukiz 15, a inni, pomieszali w głowach kobitkom, co juz przestały odrózniac prawdziwych mężczyz, od atrap, w imie walki politycznej. Dzis niestety “tytuły” naukowe czasami służa do niekoniecznie “naukowych” celów….

sandvinik
Użytkownik
sandvinik

@rumcajs

zgadzam się-poziom naszej polityki i main guano media to dno, zwłaszcza lider nie płacący alimentów czy katolik od 6 króli, san escobar też nic dodać,

pozostaje spokój i kultura oraz wyrobiony światopogląd i tego innych trzeba uczyć-w końcu gdyby nie lemingi to mielibyśmy klase polityczną jak Islandia, Szwajcaria czy parę innych a tak “muzyka łagodzi obyczaje” zwłaszcza “nie pucz kiedy odjadę”

Pires
Użytkownik
Pires

@rumcajs
“Mam nadzieję, że pomysł z referendum na łamach WM o zlikwidowaniu konta panaodkrywcy, to tylko taka przenośnia, nie na powaznie.”

Tak, to był żart. Z tym referendum to nawiązałem do jego poprzedniego posta. Po prostu nie rozumiem człowieka. Widać, że nie jest głupi, ale zachowuje się albo jakby nic nie rozumiał i był tępy albo jakby sam był odciągnięty od koryta i chce nas tutaj na siłę przeciągnąć na swoją stronę. Dobrze, że tu zagląda bo może dzięki temu zmieni nieco zdanie, ale czasami po prostu ręce opadają jak się czyta jego wypowiedzi.

“Nie będę ukrywał, lubie ten portal, i nie ograniczałbym prawa do wypowiedzi ludzi, z którymi sie nie zgadzam, To jest WARTOŚĆ tego portalu (WM), i niech tak pozostanie.”

Również za to cenię WM.