Strajkują kurierzy In Postu z okolic Chełma

Opublikowano: 17.05.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3297

Od 4 maja nie pracują obsługujący okolice Chełma kurierzy zatrudnieni przez firmę In Post. Protestują przeciw niskim płacom, zaniżaniu prowizji, rodzajom umów i konieczności używania własnego samochodu.

Jak pisze portal NowyTydzien.pl, od ubiegłego tygodnia żaden nie wyjechał na trasę. Nikt z In postu nie roznosi listów po gminach. „Mamy dość” – mówi jeden z kurierów. Protestują, bo nikt „z góry” się z nimi nie liczy. Strajkujący pracują pod szyldem In postu, ale większość z nich ma umowy podpisane ze spółką Bezpieczny List, oczywiście „śmieciówki”. Z blisko 20-osobowej grupy tylko cztery czy pięć osób ma umowę o pracę. Najpierw wypłaty zaczęły przychodzić na konto z opóźnieniem, później prowizje zaczęły być zaniżane (miesięczne wyliczenia kierowniczki nie zgadzały się z tymi, które prowadzili sami kurierzy). Nie było żadnych pokwitowań. Kiedy kierownik oddziału poinformowała wszystkich o nowych stawkach, zapewniała, że są to kwoty netto. Po miesiącu okazało się, że jednak brutto.

Miesiąc temu In post poinformował swoich pracowników, że od maja planowane są zmiany – koniec z „kilometrówkami”, za to będą mniejsze stawki za rozwiezione po gminach listy. Kierownik regionalny nie widział w tym problemu. Jak opowiadają chełmscy kurierzy, według niego do pewnych okolicznych miejscowości można dojść pieszo, a jak się komuś nie podoba, znajdzie się dziesięciu innych na jego miejsce. W Internecie już pojawiło się ogłoszenie o przyjęciach do chełmskiego oddziału firmy.

Kurierzy potrafią rozwieźć nawet czterysta listów dziennie. Po odliczeniu z wypłaty kosztów paliwa, okazuje się, że zostawało im miesięcznie ok. 400 zł. Od 4 maja zatem protestują. Nikt nie wyjechał do powiatu – jedni poszli na urlop, inni na zwolnienie. „Chcemy godnie pracować. Niech oddadzą nam chociaż ryczałt za paliwo. Jak mamy wyżywić rodziny za te pieniądze?” – pytają.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. adambiernacki 17.05.2016 09:42

    Gdyż w polskawym landzie straszecznie opłaca się pracować hahaha. Tu trzeba kraść tak jak Wiejska i ziomale stare wysłużone i młodzież pomiot onych. Kraść jak czerwoni i ich dziatwa na stołeczkach w całym landzie. Konkurencję zwalczać ogniem i metalem i już i rodzina na swoim. Wystarczy wejść w układ i jaka kara? No jaka?
    Z tego ludku nic raczej już nie będzie bo ryje nie tylko za 200-300 euro ale za 50 nawet! Zamiast roz..wszystko i spalić. Nie! Ludkowi powiedzą: musicie od dziś płacić haracz każde gospodarstwo domowe w wysokości 220 PLN (przed chwilą w radyju). Musicie dopłacać do nieopłacalnego węgla co się wyciąga z ziemi i to drogie jest i wy musicie zapłacić od jutra. A tam ptaszek leci. No i co? No i stada frajerów podręcznikowych kiwają tępymi łbami przed radioodbiornikiem: o jej trzeba będzie zapłacić. No to płaćcie. Wszystko z tym ludkiem można zrobić dosłownie wszystko i z cała pewnością nie jest to już naród. Nosz kwa płacą nawet za oddychanie! Mafii! No więc logiczne, że lepiej być mafią niż takim żałosnym frajerem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.