Strajk sektora publicznego i prywatnego w Grecji

Dwie największe krajowe centrale związkowe (GSEE, ADEDY) ogłosiły plany przeprowadzenia 24-godzinnego strajku we wtorek. Sprzeciwiają się cięciom i reformom, których domagają się międzynarodowi kredytodawcy w zamian za nowy pakiet ratunkowy.

„Planujemy jednodniowy strajk we wtorek” – powiedział Ilias Iliopoulos, sekretarz generalny największego związku zawodowego w sektorze publicznym, ADEDY. „Pomimo naszych poświęceń i przyznania się przez rząd do prowadzenia błędnej polityki makroekonomicznej, ciągle proszą o więcej oszczędności.”

Związki wezwały wszystkich pracowników do udziału w manifestacji, która rozpocznie się jutro o 11:00 na placu Syntagma w Atenach.

W swoim oświadczeniu ADEDY stwierdziło również, że umowa pomiędzy liderami partii koalicyjnych a premierem Papademosem „pozbawi usługi publiczne (głównie edukację i służbę zdrowia) zasobów” oraz „wzmacnia błędne koło recesji”.

Na podstawie: greece.greekreporter.com
Źródło: Grecja w Ogniu