„Bezpieka” rozbiła strajk komunikacji w Kijowie

Opublikowano: 20.12.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 461

Strajk pracowników komunikacji miejskiej w Kijowie zakończył się po jednym dniu. Organizatorzy protestu zakomunikowali, że przyczyną przerwania bezterminowego strajku było zastraszenie strajkujących przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

W czwartek 18 grudnia na ulice Kijowa nie wyjechały miejskie tramwaje, w piątek do protestu mieli dołączyć pracownicy zajezdni autobusowych. Tego dnia rano pracownicy miejskiego przedsiębiorstwa komunikacyjnego „Kijewpasstrans” postanowili jednak przerwać strajk.

– Wczoraj z nastaniem nocy kierownictwo „Kijewpasstransu” i funkcjonariusze SBU zaczęli „pracować” z robotniczymi aktywistami w poszczególnych przedsiębiorstwach. To przyniosło rezultat. Po takiej „obróbce”, presji ludzie postanowili wrócić do pracy – wyjaśnił w wypowiedzi dla ukraińskiego portalu 112.ua przewodniczący związku zawodowego „Solidarność pracy” Witalij Machińko. Związek ten był głównym organizatorem protestu.

Jak dodał Machińko, w obliczu antypracowniczych represji doszło do zacieśnienia współpracy związkowej. – Zwrócili się do nas przedstawiciele innych niezależnych związków, żebyśmy im pomogli, ponieważ są na nich naciski. Teraz naszym głównym zadaniem jest obronić tych aktywistów robotniczych, którzy nie bali się wystąpić w obronie swoich praw pracowniczych – powiedział lider „Solidarności pracy”.

Przyczyną strajku były zaległości płacowe sięgające września. Według mera Kijowa Witalija Kliczki wynikają one z faktu, że budżet państwa zaledwie w 30 proc. dokonał zwrotu środków za ulgi w przejazdach. Po czwartkowym strajku część zaległości w stosunku do pracowników została uregulowana.

Autorstwo: Jacek C. Kamiński
Źródło: Lewica.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. W.W. 22.12.2014 11:53

    Rząd wywodzący się z protestu robotników, popiera ich tłumienie siłą.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.