„Strajk Kobiet” bez postulatu aborcji na życzenie

Opublikowano: 24.12.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3373

Zwolennicy aborcji zaczęli krytykować w sieci „Strajk Kobiet”. Organizacja opublikowała bowiem listę swoich głównych postulatów, pośród których nie znalazło się żądanie legalizacji przerywania ciąży na życzenie. Zamiast tego podnoszone są chociażby kwestie związane z alimentami czy edukacją ekologiczną w szkołach.

Feministyczna organizacja ponownie pojawiła się w mainstreamie za sprawą wyroku Trybunału Konstytucyjnego, uznającego za nielegalną aborcję ze względów eugenicznych. Dosyć szybko postulaty demonstrujących zaczęły się rozszerzać, a wśród nich oczywiście na ulicznych protestach pojawiły się wezwania do całkowitej legalizacji zabiegów usuwania ciąży.

„Strajk Kobiet” na fali protestów ogłosił także swoją radę koordynacyjną. Przez kilka tygodni przygotowywała ona listę propozycji programowych, które zostały teraz wstępnie opublikowane. Wśród nich można więc znaleźć postulaty lepszej ściągalności alimentów, edukacji ekologicznej w szkołach czy też wyeliminowania klauzuli sumienia w środowisku medycznym.

Internauci dosyć szybko zauważyli, że wśród pierwszych haseł programowych nie znalazło się te dotyczące całkowitej legalizacji aborcji. Zamiast tego „Strajk Kobiet” proponuje jedynie zbieranie podpisów pod ustawą liberalizującą prawo aborcyjne. Według zwolenników organizacji, w ten sposób promowana jest „samozachowawczość” oraz „zgniły kompromis”.

Przedstawiciele organizacji odpowiadają, że to jedynie wstępny zarys postulatów programowych. Nad resztą mają pracować specjalnie do tego powołane zespoły. To nie przekonuje jednak lewicowo-liberalnych internautów, krytykujących zamiatanie pod dywan głównego hasła osób uczestniczących w październikowych i listopadowych demonstracjach.

Na podstawie: facebook.com/ogolnopolskistrajkkobiet
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Cosmo 24.12.2020 10:49

    A żeby ich tak covid zeżarl i ten cały strajk. Tylko ten prawdziwy a nie medialny.

  2. BANDZIORkaq 24.12.2020 19:02

    Proponuje jeszcze do listy życzeń dopisać Porshe z osobistym kierowcą, to śmieszne, nie rozumiem dlaczego niby NFZ ma sponsorować ludzi którzy nie potrafią używać gumek. Jak nie uważałeś jak robiłeś , to rób jak uważasz, wiadomo że skrobanki/tabletki/etc są ogólnodostępne, ale niestety trzeba za to płacić. A już kuriozalne jest dla mnie to, że w imieniu ciężarnych wypowiada się osoba homoseksualna, będąca oficjalnie w związku z drugą kobietą. Decyzyjność i generalnie dowodzenie strajkiem ws. aborcji to jest jakaś pomyłka. Obnoszenie się ze swoją płciowością i promowanie się głównie ze względu na odstępstwa od normy w orientacji doprowadzi do tego, że obciachem stanie się tradycyjna i niewyskrobana ciąża, a modnie będzie jak dwóch panów kupi sobie dziecko z wynajętej macicy, to takie trendy, ale nie chciałabym być takim dzieckiem. Gwałt na prawach natury nie wyjdzie nam na dobre. Amen.

  3. activista08400 26.12.2020 01:00

    Bandziorkaq – 2 kobiety mogą mieć dzieci dzięki ivitro. Teraz już wiesz. Czytasz bez zrozumienia, aborcja na życzenie nie nie jest postulowana. Chciałabyś nosić dziecko bez mózgu żeby zmarło od razu po porodzie?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.