Stracił pracę za odmowę gry z Kosowem

Opublikowano: 09.06.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 329

Dotychczasowy selekcjoner reprezentacji Czarnogóry w piłce nożnej, Ljubiša Tumbaković, właśnie stracił swoją posadę. Serbski szkoleniowiec odmówił bowiem prowadzenia Czarnogóry podczas jej wczorajszego meczu z Kosowem, zaś podobną decyzję podjęło również dwóch czarnogórskich zawodników tłumacząc się obawami o swoje życie.

Mecz eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy zakończył się remisem 1:1, natomiast samo spotkanie odbyło się bez udziału publiczności z powodu „rasistowskiego” zachowania kibiców Czarnogóry w trakcie poprzednich zawodów rozgrywanych w Podgoricy. Największym skandalem okazało się jednak poprowadzenie jej reprezentacji przez asystenta pierwszego szkoleniowca.

Selekcjoner Czarnogóry nie znalazł się na ławce trenerskiej, ponieważ już wcześniej zapowiedział bojkot spotkania, zaś w jego ślady poszli dwaj piłkarze: Mirko Ivanić i Filip Stojković, którzy na co dzień reprezentują barwy serbskiego klubu Crvena Zvezda Belgrad. Wszyscy trzej motywowali swoją decyzję obawami o swoje życie, bo mieli oni być zniechęcani do udziału w meczu przez serbskie grupy kibicowskie.

Z tego powodu zebrał się Komitet Wykonawczy Czarnogórskiego Związku Piłki Nożnej, który zdecydował się rozwiązać kontrakt z serbskim trenerem, uzasadniając tę decyzję nieprzestrzeganiem przez niego zapisów umowy. Ponadto do sprawy odniósł się minister spraw zagranicznych Kosowa, Behgjet Pacolli, wyrażając zaniepokojenie sytuacją zaistniałą w związku z meczem piłki nożnej pomiędzy Kosowem a Czarnogórą.

Na podstawie: Blic.rs, Rferl.org
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.