Stop odkrywce!

Opublikowano: 21.01.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 264

25 stycznia w Parlamencie Europejskim podczas spotkania Komisji Posiedzeń zakwestionowane zostaną plany budowy kopalni odkrywkowej między Legnicą, Lubinem a Ścinawą – informuje Serwis Samorządowy PAP.

Petycję w tej sprawie, podpisaną przez 6 tys. mieszkańców, przesłała do PE wójt gminy Lubin, Irena Rogowska, po tym, jak pomimo wielu pism kierowanych do instytucji rządowych w Polsce nie otrzymała żadnych wiążących odpowiedzi, którymi mogłaby uspokoić mieszkańców.

Społeczność sześciu gmin powiatów lubińskiego i legnickiego boi się wysiedleń związanych z planowaną inwestycją.

Źródło: Obywatel

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Ciemnogrodzianka
Użytkownik
Ciemnogrodzianka

Podobna sytuacja jest w gminie Gubin (miasto na granicy polsko-niemieckiej), gdzie mieszka moja siostrzenica. Są projekty budowy odkrywkowej kopalni węgla brunatnego, ale wydobyty węgiel miałby być przesyłany taśmociągami do elektrowni na terenie Niemiec. W okolicach elektrowni, pokłady węgla wyeksploatowano, i region stoi przed problemem zamknięcia zakładu = wzrostu bezrobocia.