„Stop NOP” wygrało w sądzie z Ministrem Zdrowia

Opublikowano: 02.02.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2904

Stowarzyszenie „Stop NOP” w odpowiedzi na drastyczne decyzje rządu związane z ogłoszeniem stanu epidemii i tzw. lockdownu, wysłało wniosek z listą pytań o ich uzasadnienie i dowody, że decyzję te są właściwe. Ministerstwo Zdrowia nie odpowiedziało na większość pytań. 13 stycznia 2021 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie stwierdził, że minister naruszył prawo i zobowiązał go do odpowiedzi, zasądzając zwrot kosztów dla stowarzyszenia.

Sąd zobowiązał Ministra Zdrowia do odpowiedzi na następujące pytania dotyczące testów, maseczek, ogłoszenia epidemii, przymusu bezpośredniego, testów na grypę w poprzednich latach oraz konsekwencji i kosztów lockdownu:

„2. Wnosimy o podanie listy producentów testów na Covid-19, wirusa SARS-CoV-2 dostępnych na terytorium Polski wraz ze specyfikacją tych testów i wskazaniem czy mogą one być używane do diagnostyki medycznej oraz diagnostyki chorób zakaźnych. Wnosimy również o podanie stopnia prawdopodobieństwa uzyskania wyniku pozytywnego, przy braku wirusa i prawdopodobieństwo uzyskania wyniku negatywnego, przy obecności wirusa w pobranym materiale z podziałem na poszczególne testy. Jak wiarygodne są oryginalne sekwencje genomu z chińskich laboratoriów, również biorąc pod uwagę 1495 mutacji wirusa z sześciu kontynentów?

6. Wnosimy o udostępnienie treści wniosku Głównego Inspektora Sanitarnego skierowanego do Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii na terytorium Polski wraz z załącznikami.

9. Co było powodem zmiany przez Ministra Zdrowia stanowiska w sprawie obowiązku noszenia maseczek ochronnych (wypowiedź Ministra Zdrowia z dnia 26 lutego 2020 r. w rozmowie z redaktorem Robertem Mazurkiem wskazująca na ich bezużyteczność)? Czy maseczka ochronna zabezpiecza osobę ją noszącą przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2? Czy maseczka ochronna zabezpiecza inne osoby od zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 od osoby noszącej maseczkę? Czy były w tym przedmiocie przeprowadzone badania? Jeśli tak, to przez kogo i jakie są ich wyniki? Wnosimy o udostępnienie kopii tych badań. Jakie są zagrożenia dla zdrowia związane z ciągłym noszeniem maseczek?

10. Kto jest autorem procedury postępowania w stosunku do osoby podejrzanej o COVID-19 lub z potwierdzonym jej rozpoznaniem z dnia 13 marca 2020 r., zaakceptowanej przez Głównego Inspektora Sanitarnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na temat użycia przymusu bezpośredniego wobec osób podejrzanych o zachorowanie lub chrych? Czy była ona konsultowana z Ministerstwem Zdrowia? Jakie badania/raporty stanowiły podstawę jej wydania?

18. Ile testów w kierunku grypy wykonano w Polsce w latach 2016-2019 ?

19. Ile z wykonanych testów potwierdzono wirusa grypy oraz jaka jest skuteczność testu na grypę w porównaniu do skuteczności testu na COVID-19?

22. Jakie są szacowane przez Ministra Zdrowia koszty problemów zdrowotnych u całej polskiej populacji wynikających ze stresu, braku ruchu, braku przebywania na świeżym powietrzu, braku przebywania na słońcu, niedotlenienia i innych negatywnych skutków noszenia maseczek, braku dostępu do usług medycznych będących skutkiem powszechnej izolacji i kwarantanny oraz paraliżem systemu ochrony zdrowia? Ile osób już straciło i może wkrótce w związku z tym stracić zdrowie i życie?”

Wniosek i skargę przygotowała Kancelaria Adwokacka Arkadiusz Tetela.

Pełna treść wyroku TUTAJ w formacie PDF.

Źródło: StopNOP.com.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 46, średnia ocena: 4,74 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Irfy
Użytkownik
Irfy

Fajnie. Tylko że jest z tym jeden mały problem. Ten mianowicie, że ten rząd się czymś takim jak prawo, Konstytucja a tym bardziej wyrok jakiegoś sądu nie przejmuje. Głuche milczenie będzie jego odpowiedzią. Bo czym się ma przejmować? Ktoś tu chyba nie zauważył, że od przaśnej “kolesiokracji”, fundowanej nam przez większość poprzednich ekip, obecnie przeszliśmy do łagodnego, ale jednak – totalitaryzmu.

Mamy więc jakąś Konstytucję, jakieś kodeksy, jakieś sądy. One sobie nawet funkcjonują, wydają jakieś wyroki. Dopóki one dotyczą “zwykłej” bandyterki czy złodziejstwa, wszystko toczy się mniej więcej po staremu. Ale kiedy w grę wchodzą rozgrywki albo interesy “władzy”, albo wręcz samego dyktatora lub jego totumfackich (Kościół), to już cała ta fasada – rym niezamierzony – pada. I jej nie ma.

Rząd spojrzy na ten wyrok i go oleje, bo nie ma żadnej instytucji, która zmusiłaby go do czegoś przeciwnego. Ale skoro naród chciał breżniewowskiej “małej stabilizacji”, to ją dostał. Z Breżniewem w bonusie.

Cosmo
Użytkownik

Wszyscy biadolą jak to źle i niedobrze ale mało kto robi cokolwiek, nawet nie tyle żeby to zmienić czy zatrzymać, ale w ogóle wyrazić swój sprzeciw “bo cóż zmieni mój email do premiera, burmistrza czy ministra?”. Ale jeśli takich e-maili będzie milion, to da to wreszcie komuś do myślenia a same się nie wyślą. Wyrok sądu to naprawdę pocieszająca sprawa. Zobaczymy co będzie dalej ale bandyci nic zapewne z tego sobie nie robią.

polach
Użytkownik
polach

@Cosmo

Jaki jest sens pisać do ludzi którzy nie potrafią udowodnić ze maja mandat społeczny do pełnionych przez nich funkcji?.. ja nie widzę sensu, najlepiej ich olać wypowiadając posłuszeństwo nielegalnym organom państwa aby powołać Naszych na konwencie Narodowym do odzyskania Ojczyzny .

Sądy również nie maja uprawnień/pełnomocnictwa Narodu do sądzenia Nas czy tkz “władzy”:)

Piron
Użytkownik
Piron

Wpis wartościowy, ponieważ obnaża hipokryzję oraz zakłamanie władzy związane z tzw “pandemią”