Stoki narciarskie otwarte, zakaz wynajmu kwater do końca ferii

Opublikowano: 27.11.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2277

Minister Gowin poinformował na konferencji prasowej że „protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich został dopracowany, stoki będą zimą otwarte”.

Rząd zaproponował nowe wytyczne, które mają chronić turystów i pracowników wyciągów narciarskich w czasie pandemii. Zwiększenie odstępu między narciarzami, po jednej osobie na wyciągu krzesełkowym, specjalne strefy na stokach oraz korytarze mają zabezpieczyć narciarzy przed zakażeniem Covid-19. Nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zachowanie dystansu, rekomendowane płatności bezgotówkowe.

W sezonie zimowym podtatrzańskie stoki pękają w szwach, mimo że zimowe wakacje trwają dwa miesiące. Jeśli w tym roku wszyscy turyści przyjadą w jednym terminie, bo nikt nie ma złudzeń, że ludzie pozostaną w domach, na stokach będą się działy dantejskie sceny a do wyciągów utworzą się ogromne korki.

Na razie jednak obowiązuje zakaz wynajmowania kwater, hotele pozostają zamknięte dla gości prywatnych, obsługując jedynie delegacje służbowe. Biznes narciarski ma ruszyć, ale dla kogo? Zgodnie z zaleceniami premiera Morawieckiego, szkolne ferie zimowe mają zostać skrócone do dwóch tygodni dla wszystkich województw w tym samym czasie, a restrykcje odnośnie wynajmu kwater mają pozostać do końca ferii zimowych.

Przedsiębiorcy z turystycznych narciarskich regionów protestują i piszą kolejne petycje do rządu. Dwa dni temu w Nowym Targu odbył się protest przedsiębiorców, odciętych od możliwości zarabiania przez decyzję o zakazie wynajmowania pokoi.

Wytyczne są sprzeczne i nie do zrealizowania. Rząd postanawia otworzyć stoki narciarskie, ale skorzystają z nich tylko lokalni narciarze, bo nikt inny nie będzie mógł przyjechać w świetle obecnych obostrzeń. Premier Morawiecki rekomenduje pozostanie w domach na cały okres ferii zimowych.

Inne europejskie państwa gdzie kwitnie turystyka narciarska ciągle zmagają się z problemem szukając rozwiązań. Włochy i Niemcy na pewno pozostaną zamknięte dla narciarzy a we Francji można będzie jechać na narty, lecz nie wolno korzystać z wyciągów.

Autorstwo: Rut Kurkiewicz-Grocholska
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Maximov 27.11.2020 10:33

  Podobno pojawiają się ogłoszenia typu: “Wynajmę schowek na narty z kuchnią i łazienką” 🙂

 2. Remigiusz 27.11.2020 12:06

  Wróciłem do Polski w 2018 po 23 latach mieszkania po za , ( myślałem że coś się zmieni – głupi ja …) Czas wracać na ,,dziki zachód”

 3. Collega 27.11.2020 17:15

  To dziki zachód przyszedł tutaj stąd te absurdy.
  Teraz urlop będzie nie prawem, ale przywilejem.
  Widocznie establishment wkurzał się, że hołota bawi się nie gorzej od nich.
  Teraz będą mieli stoki narciarskie i plaże tylko dla siebie.

 4. Radek 27.11.2020 18:16

  A może by tak zrobić “strefy wolne od rządu”? Tam by było normalne życie.

 5. polach 27.11.2020 18:45

  Pod pretekstem pseudo pandemi widać można podejmować całkiem absurdalne i sprzeczne z jakim kolowiek rozsądkiem decyzje i nie jest to żaden rząd tylko okupant który gra taką rolę a to nie koniec dramatu wielu ludzi którzy już są wykończeni psychicznie przez ten cały szwindel jaki ma miejsce od wielu miesięcy.

  https://youtu.be/Mg567M5Wqf4

 6. SirNick 27.11.2020 23:50

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.