Sto ton ludzkich ciał w ogródku

Opublikowano: 11.05.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 522

Właściciel firmy zajmującej się utylizacją odpadów medycznych mielił i zakopywał w ogródku lub trzymał w całości w magazynie fragmenty ludzkich ciał. Prokuratura znalazła ok. 100 ton fragmentów ludzkich ciał, podała „Gazeta Wyborcza”.

„To cud, że nie doszło do jakiejś epidemii“ – stwierdziła Prokuratura. Marek M. z Chorzowa prowadził spółkę zajmującą się utylizacją odpadów medycznych. Podpisał umowy z ponad 300 szpitalami, prywatnymi klinikami, przychodniami i gabinetami lekarskimi w całym regionie. Zobowiązał się odbierać od nich wszystkie medyczne odpady. Chodziło o zużyte wenflony, strzykawki, bandaże, a także amputowane nogi, ręce, wycięte macice, wyrostki robaczkowe oraz inne pooperacyjne fragmenty ludzkiego ciała. Odpady miały trafić do specjalistycznej spalarni.

Katowicka prokuratura ustaliła jednak, że mężczyzna nie wywiązywał się z nałożonych na niego obowiązków. Po pierwsze, nie miał odpowiednich środków transportu. Dwaj pomagający mu bracia jeździli po odpady polonezem truckiem lub żukiem. Dodatkowo nie mieli żadnych ubrań zabezpieczających, a po pracy myli ręce zwykłym mydłem. Najgorsze jest jednak to, że nie wywozili odpadów do spalarni. Początkowo zakopywali je w Chorzowie na działce, na której stał dom Marka M. Kupili nawet profesjonalną maszynę do szatkowania, w której mielili fragmenty ludzkich ciał.

Później na działce zabrakło miejsca , dlatego Marek M. wynajął kilka furgonetek, które wypełnił po dach tkankami i wstawił je do garaży. Potem wynajął więc dwa gigantyczne magazyny w Chorzowie i Rudzie Śląskiej, do których jego bracia zwozili biologiczne odpady. Na pojemnikach były nazwiska pacjentów, którym je usunięto.

Prawdopodobnie nikt by się nie dowiedział o sprawie, gdyby nie to, że okoliczne psy wyczuły mięso i całymi stadami krążyły wokół magazynów. Policja wezwała Marka M. na przesłuchanie. Mężczyzna do komendy przyjechał truckiem, w której miał pół tony odpadów medycznych. Marek M. przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze bez procesu.

Źródło: PL Delfi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

15
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
davidoski
Użytkownik

To się nazywa cięcie kosztów.

dartan
Użytkownik
dartan

pewnje żydzi z talmudem w grabiach bo jhwh albo inny pejsaty cwaniak bo oni tak mogą robić bo w tej książce tak pisze. Zabijaj i grab ile możesz pejsaty, nikt ci i tak nic nie zrobi.

Janusz Korczyński
Użytkownik

Realista,
To się nazywa kapitalizm. Gonitwa za pieniądzem za wszelką cenę.

dartan
Użytkownik
dartan

Kto zamordował Polską Inteligencje w Katyniu? “Ruscy” do tej pory nie powiedzieli.
Gdyby powiedzieli, to żydzi już zostaliby odparowani, posypani prochem z talmudeu. albo zwyczajnie obsrani.
Talmud powinien służyć w każdym kiblu jako papier toaletowy na każdej szerokości geograficznej

dartan
Użytkownik
dartan

tylko kto by chciał kalać kichę stolcową tą makulaturą?

dartan
Użytkownik
dartan

Dołączam się do Hawkinga albo Hawking do mnie (na jedno wychodzi)
http://wolnemedia.net/nauka/stephen-hawking-odmawia-izraelowi/
Pozdrawiam Wszystkich czytających artykuły i piszących kontarze.

agama
Użytkownik

reszta poszła do marketów

MilleniumWinter
Użytkownik
MilleniumWinter

Co za kraj. Do każdego tekstu potrafią włączyć swoje antyizraelskie fobie.
Ludzie dają się kontrolować jak bydło.
U nas wszystkiem winni są Żydzi a w Czechach mówią że winni są Polacy.

Il
Użytkownik

Podobno w Polsce od dawna były i są jakieś specsłużby i inne służby kontrolujące.
“Pic na wodę” – Wypłata … “i aby do dziesiątego, i jak najwięcej zysków z lychwy”

A co z ciałami Polaków zamordowanych podczas tak zwanej obławy augustowskiej ?

obecny
Użytkownik
obecny

Ciekawe kto pokryje koszty zutylizowania tego wszystkiego? Bo jak znam życie to “pan” Marek i jego bracia są biedni i nic nie mają. A i wyroki pewnie dostaną w zawieszeniu. Ale poloneza i żuka można zlicytować na poczet kosztów.

pasanger8
Użytkownik

@ realisto zwróć jednak uwagę ,że gdyby nie istnienie aparatu państwowego(Sanepidy ,PIP,Policja ,PIH) to ludzie o takiej mentalności jak właściciel tej firmy zniszczyliby ten kraj ze szczętem.Chore pojmowanie rynku i konkurencji to nie tylko polska specyfika.
http://wolnemedia.net/gospodarka/wlasciciele-firmy-strzelali-do-pracownikow/
To nie oznacza bezkrytycznego zaufania do instytucji państwa.Jednak władza korporacji czy firmy o takim podejściu muszą czuć istnienie przymusu państwowego(pod kontrolą społeczną oczywiście) bez tego zniszczą środowisko i społeczeństwo.Aż dziwne ,że nie wpadli na przerabianie ludzkiego mięsa na konserwy dla psów czy ludzi.
http://dowbor.org/2008/05/demokracja-ekonomiczna.html/
@obecny najgorsze ,że możesz mieć rację.Takich ludzi powinna prześwietlać skarbówka żeby przestępstwo nie popłacało.

Il
Użytkownik

@pasanger8: “Aż dziwne ,że nie wpadli na przerabianie ludzkiego mięsa na konserwy dla psów czy ludzi”

Skąd wiesz, że nie wpadli ? A karma dla zwierząt ?

Il
Użytkownik
Il
Użytkownik

Tu ciekawie o polskawym wymiarze (nie)sprawiedliwości:

“Prokuratura zainteresowała się sprawą ponownie, gdy w 2008 roku przypomniały o niej media, sugerując, że w śledztwie popełniono poważne błędy, wskutek których nie udało się znaleźć sprawców.

Stawiano nawet tezę, że mąż kobiety – podejrzewany przez jej rodzinę o zabójstwo – mógł być chroniony przez miejscową policję.”

http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100826/REGION99/972686399