Sto dni na wynajęcie

Opublikowano: 08.03.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3298

Rząd Portugalii ogłosił, że zgodnie z projektem nowej ustawy dotyczącej mieszkalnictwa, zobowiąże właścicieli niezamieszkanych domów do ich wynajęcia lub upoważnienia administracji samorządowej do znalezienia lokatorów.

Jak informuje serwis WNP.pl, zgodnie z projektem rządu Costy właściciel pustego domu otrzyma list z gminy, w którym zostanie poinformowany o propozycji samorządu terytorialnego co do wynajmu pustostanu. Na odpowiedź władzom gminnym obywatel będzie mieć 10 dni.

W sytuacji zignorowania przez obywatela pisma lub braku odpowiedzi, gmina będzie mogła po kolejnych 90 dniach uruchomić procedurę poszukiwania lokatorów do pustego domu i zmusić jego właściciela do wynajmu.

Gabinet Costy twierdzi, że nowelizacja prawa pomoże pozwolić uporać się z kryzysem mieszkaniowym oraz doprowadzić do obniżenia cen mieszkań i ich wynajmu.

Rząd Portugalii zamierza też zakończyć rozwijany od 2012 r. program przyznawania tzw. złotych wiz, uprawniających do stałego pobytu osoby spoza Strefy Schengen. Napływ bogatych przedsiębiorców z zagranicy podwyższył ceny nieruchomości.

Według szacunków prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousy, w kraju tym jest aktualnie ponad 1 mln pustych domów.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. replikant3d 08.03.2023 19:20

    Szkoda że nasze ,,klakierki,, mają w d….ludzi. Gdyby coś takiego u nas próbowano uchwalić ,cwaniaczki z pokaźnymi volumenami mieszkań podnieśli by lament i ryk jacy to oni ,,pokrzywdzeni,,…ech..

  2. AlbertW41 08.03.2023 20:37

    Czyli oni uwazaja ze te domy/mieszkania nie sa nasze tylko ich? Jak ludzie sie na to godza to znaczy ze juz sa niewolnikami.

  3. replikant3d 16.09.2023 17:07

    AlbertW41, Biznes biznesem, ale kiedy brakuje mieszkań, a bogate cwaniaki i fundusze inwestycyjne trzynają ,,puste,, lokale, to jest skrajny egoizm i buta. dach nad głową to jedno z podstawowych praw człowieka. Gdyby nie pazerność i chciwość tych ludzi, nie byłoby tego problemu. Np w Austrii rozwiązano ten problem. I wszyscy są zadowoleni. Poczytaj na ten temat. Można? Można! Niestety w tym chorym kraju jest to niemożliwe…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.